X Warsztaty Fotografii Artystycznej Lekarzy PhotoArtMedica

W dniach 8-9 lipca 2023 r. w Częstochowie odbędą się warsztaty PhotoArtMedica – „Liryka w portrecie”. Poprowadzi je Damian Drewniak. Organizatorem warsztatów jest Okręgowa Izba Lekarska w Częstochowie.

Foto: pixbabay.com

Ilość miejsc ograniczona – 10. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia do 20.06.2023 r.

Koszt 2-dniowych warsztatów – 550 zł. Istnieje możliwość ubiegania się o sfinansowanie/dofinansowanie warsztatów z macierzystych izb lekarskich.

Zalecany aparat z wymienną optyką oraz obiektywy 35 mm, 50 mm, 85 mm lub 135 mm.

Zgłoszenia: pam@photoartmedica.com.

O prowadzącym

Daman Drewniak – liryk fotograficzny, którego głównym celem jest wciąganie widza w swoje opowieści. Fotografia w przypadku Damiana jest formą wyrażenia myśli i ułożonych w głowie historii, czasami błahych, a czasami sięgających mocnych przeżyć własnych lub tych zasłyszanych.

Jako źródło bieżących inspiracji wskazuje malarstwo Jana Vermeera oraz Edwarda Hoppera, a początki swojego tworzenia to zapatrzenie w fotografie Anki Zhuravlevej oraz Olega Oprisco.

„Liryka… tak właśnie… liryka, bo fotografia, która nie chce nam opowiedzieć czegoś, dla mnie ma mniejszą wartość… nie potrafię pisać, a nawet jeśli, to uważam, że pisanie obrazami idzie mi lepiej…. więc, nie do końca chcę tylko fotografować, chcę opowiedzieć o Tobie… o uczuciach, o ciszy, czasami o oddechu… bo fotografia to coś, czym oddycham”.

Więcej na temat prac Damiana dowiecie się z poniższych stron:

Czeka nas intensywny weekend poświęcony temu, w jaki sposób powstaje moja fotografia. Podzielę się z Wami wszystkimi tajnikami, poczynając od planowania, przygotowania modelki, dopasowania stylizacji, po oczywiście edycję w Photoshopie.

Porozmawiamy też o tym, jak przenieść fotografię artystyczną na fotografię komercyjną. Jak sprawić by klient nie mający do tej pory jakiegokolwiek doświadczenia w pozowaniu, wyglądał naturalnie.

Po warsztatach każde z Was otrzyma materiały wideo dotyczące edycji w Photoshopie. Całość edycji zostanie zarejestrowana, w związku z tym nie będziecie musieli tracić czasu na żmudne notatki.

Dlaczego warto przyjechać?

Nie chcę zmieniać Waszej filozofii i tego jak patrzycie przez wizjer swojego aparatu. Chcę to wzbogacić o to, co będziecie chcieli ode mnie wziąć. Część z Was pewnie przyjedzie po edycję, część po to, by zobaczyć jak pracuję z modelką.

To, co mogę obiecać, to to, że nie będę mieć przed Wami żadnych tajemnic. Podzielę się wszystkim tym, co wiem. Zwrócimy uwagę na detal, na to, co decyduje o tym, że zdjęcie zatrzymuje na dłużej. Postaramy się wciągnąć naszego widza w historię, pierwszym planem, ale również tym co stanowi niewielką część zdjęcia, ale powoduje że widz czuje, że zdjęciem chcieliśmy powiedzieć coś więcej.

Będziecie chcieli się dowiedzieć jak modelka odrywa się od powierzchni i lewituje w powietrzu – dowiecie się. Będziecie chcieli dowiedzieć się, jak stworzyć atmosferę odpowiednim światłem, mając do dyspozycji tylko światło zastane? Świetnie, po to właśnie są te warsztaty. O resztę możecie pytać.

Dr n. med. Krzysztof Muskalski, przewodniczący Salonów PhotoArtMedica

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.