Ginekologia: większe możliwości

Nieustanny rozwój technologii, ale też praktyki medycznej, powodują, że leczenie pacjentek może być coraz lepsze i coraz skuteczniejsze. Idealnym miejscem do wymiany poglądów o leczeniu operacyjnym będzie II Kongres Ginekologii Operacyjnej.

Foto: pixabay.com

Katowice, w daniach od 23 do 25 listopada, staną się miejscem spotkań wielu cenionych lekarzy specjalistów. Kongres będzie dla nich doskonałą okazją do wymiany poglądów na temat możliwości leczenia operacyjnego. A te są coraz rozleglejsze.

Organizatorzy zapewniają, że tegoroczny kongres to najważniejsze wydarzenie dla branży medycznej. Patrząc na program konferencji trudno się z nimi nie zgodzić. Operacje robotyczne, operacje z odstępu przez naturalne otwory ciała, to tylko niektóre z zagadnień, jakie zostaną poruszone.

Obradom mają towarzyszyć warsztaty z zakresu histerektomii pochwowej i laparoskopowej z transmisją z trzech sal operacyjnych na żywo. Kongres odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Katowicach. Jego hasło przewodnie to „Tips and tricks ginekologii operacyjnej”.

Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Lekarska”.  

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.