Konferencja „Współczesne wyzwania bioetyki”

Ośrodek Bioetyki Naczelnej Rady Lekarskiej (NRL) i Wielkopolska Izba Lekarska zapraszają na I Ogólnopolską konferencję naukowo-szkoleniową „Współczesne wyzwania bioetyki”, która odbędzie się 14 października 2023 r. w Hotelu Ibis Style w Gnieźnie.

Foto: pixabay.com

Podczas spotkania paneliści opowiedzą o bioetyce widzianej z wielu perspektyw.

– To konferencja inaugurująca nasze cykliczne spotkania poświęcone zagadnieniom bioetyki. Dziś, gdy technologie związane z medycyną i biologią rozwijają się w błyskawicznym tempie, działalność komisji bioetycznych i wszelkich ciał stojących na straży etyki, jest nie do przeceniania – mówi prof. Mariusz Goniewicz, przewodniczący Ośrodka Bioetyki NRL, gospodarz wydarzenia.

– Na konferencji przedstawione zostaną między innymi zagadnienia dotyczące eksperymentów medycznych z udziałem ludzi oraz sztucznej inteligencji w badaniach klinicznych. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję, dowiedzieć się o aktualnym stanie prac nad nowelizacją Kodeksu Etyki Lekarskiej. Nie zabraknie wykładów i dyskusji poświęconych analizie obecnych przepisów prawa dotyczących bioetyki – dodaje prof. Mariusz Goniewicz.

Koszt uczestnictwa w wydarzeniu wynosi 250 zł. Zapisy trwają do 6 października 2023 r. Dodatkowe informacje (w tym program) są dostępne na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.