Problemy otorynolaryngologii dziecięcej w codziennej praktyce

W dniach 19-21 listopada 2023 r., w podwarszawskich Kajetanach, odbędzie się XLVI Krajowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Ucho2023 pod hasłem „Problemy otorynolaryngologii dziecięcej w codziennej praktyce”.

Fot. pixabay.com

Cykliczne wydarzenie co roku skupia ekspertów i specjalistów z całego kraju. Podobnie jak w latach poprzednich, uczestnicy konferencji poruszą tematykę szeroko pojętych problemów otorynolaryngologicznych pacjentów pediatrycznych.

– Różnorodność tematów poruszanych podczas konferencji oraz szerokie grono zaproszonych ekspertów dają wyjątkową możliwość poszerzenia wiedzy, która w codziennej pracy jest niezwykle potrzebna zarówno lekarzom, jak i terapeutom. Coroczne wydarzenie to również okazja do prześledzenia najnowszych praktyk i stosowanych w otorynolaryngologii dziecięcej rozwiązań, które będą prezentowane także podczas części warsztatowe konferencji – powiedział sekretarz naukowy konferencji prof. Piotr H. Skarżyński, otorynolaryngolog, otorynolaryngolog dziecięcy, audiolog i foniatra.

W czasie trzech dni konferencji liczyć można na wystąpienia, które poruszą wiele istotnych tematów. Niezwykle interesująco zapowiadają się dyskusje panelowe i debaty, które będą dotyczyły m.in. leków ototoksycznych, schorzeń alergologicznych w kontekście problemów otorynolaryngologicznych, implantów ślimakowych u dzieci – od badań przesiewowych słuchu do interwencji, genetycznych przyczyn schorzeń otolaryngologicznych, rehabilitacji przed i po zabiegach otolaryngologicznych, zaburzeń przetwarzania słuchowego oraz kierunków rozwoju nowoczesnej diagnostyki w zaburzeniach głosu u dzieci. Przewidziane są również warsztaty dotyczące trudnych przypadków zaburzeń przetwarzania słuchowego.

Szczegółowe informacje, program oraz rejestracja na konferencję dostępne są na stronie: www.konferencjaucho.pl.

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Otolaryngologów Dziecięcych, Towarzystwo Otolaryngologów, Foniatrów i Audiologów Polskich Instytut Narządów Zmysłów Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu.

Patronat medialny: „Gazeta Lekarska”.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.