Nowy blok żywieniowy dla świeckiej lecznicy

Wojewódzka samorządowa spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne podpisała umowę z wykonawcą kompleksowej modernizacji bloku żywieniowego w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Świeciu. Po zakończeniu inwestycji, co nastąpi jesienią 2015 roku, pacjenci będą mieli do dyspozycji kawiarnię i bufet.

Foto: Tymon Markowski, UMWKP

– To ostatni akord tak potrzebnych w tym miejscu inwestycji. Cieszę się, że udało nam się do nich doprowadzić. Dzięki temu XIX-wieczny kompleks jednego z najstarszych ośrodków lecznictwa psychiatrycznego może w dalszym ciągu służyć pacjentom – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Modernizacja pawilonu kuchennego będzie prowadzona w systemie „zaprojektuj i wykonaj”, co oznacza, że wyłonione w przetargu konsorcjum wykonawcze najpierw przygotuje dokumentację budowlaną, zapewniając sobie pakiet niezbędnych ekspertyz i pozwoleń, a później przystąpi do prac budowlanych.

W wyniku modernizacji obecna kuchnia lecznicy zyska między innymi zaplecze technologiczne w piwnicy przebudowanego pawilonu, a pomieszczenie w którym kiedyś mieściła się szpitalna kaplica zostanie przekształcone w jadalnię bufetu i kawiarni, z której będą mogli korzystać także odwiedzający. Założeniem jest serwowanie posiłków dla tysiąca osób dziennie.

Warta blisko 6 milionów złotych inwestycja obejmuje również remont elewacji i przebudowę wejścia do budynku, remont schodów wewnętrznych i budowę nowej klatki schodowej, a także wymianę posadzek oraz remont dachu z położeniem nowego pokrycia. 

Rozpoczynająca się inwestycja jest ostatnią spośród zaplanowanych dla świeckiej placówki w ramach naszego medycznego pakietu stulecia, czyli marszałkowskiego programu rozwoju i unowocześnienia infrastruktury kluczowych dla województwa lecznic.

W obszernym kompleksie szpitala przeprowadzono połączone z przebudową kapitalne remonty budynków w których mieści się dziesięć oddziałów, a także gabinety i pracownie diagnostyczne oraz pomieszczenia administracyjne.

Warto dodać, że tej jesieni zakończono modernizację instalacji wewnętrznych, w tym sieci wodno-kanalizacyjnych i sieci energetycznej. Łączne koszty, zakładane początkowo na 26 milionów złotych, wynoszą 28 milionów złotych.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.