19 maja 2024

I Ogólnopolski Kongres Historii Medycyny

W dniach 21-23 maja 2024 r. we Wrocławiu, w setną rocznicę I Zjazdu Polskich Historyków Medycyny i Farmacji, odbędzie się Ogólnopolski Kongres Historii Medycyny.

To interesujące wydarzenie z pewnością nie tylko dla badaczy dziejów medycyny i przedstawicieli zawodów medycznych, w tym lekarzy i lekarzy dentystów.

Miejsce obrad:

  • 21 maja, g. 16.00-19.00: Aula Leopoldyńska Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Uniwersytecki l),
  • 22 maja, g. 10.00-18.00 i 23 maja, g. 10.00-13.00: Sala Konferencyjna Dolnośląskiej Izby Lekarskiej (al. Matejki 6).

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Historii Nauk Medycznych; Komisja Kształcenia Dolnośląskiej Rady Lekarskiej oraz Ośrodek Pamięci i Dokumentacji Historycznej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej; Katedra i Zakład Historii i Filozofii Nauk Medycznych oraz Katedra Nauk Społecznych i Humanistycznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; Katedra Historii Medycyny Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego; Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum w Bydgoszczy; Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego; Komisja Historyczna Wojskowej Izby Lekarskiej; Polskie Towarzystwo Historii i Filozofii Medycyny; Sekcja Historii Nauki Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie; Krajowa Izba Fizjoterapii.

Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Lekarska”.