Między rakiem a COVID-19. Argument za zdalnym monitoringiem

Zdalny monitoring pacjentów w trakcie leczenia onkologicznego, którzy zachorowali na COVID-19, rzadziej wymagają hospitalizacji.

Foto: pixabay.com

W badaniu zaprezentowanym na kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (American Society of Clinical Oncology, ASCO) sprawdzono wpływ zdalnego monitorowania chorych w trakcie leczenia onkologicznego i COVID-19 na częstość hospitalizacji z powodu tego zakażenia.

Chorych w trakcie leczenia onkologicznego lub bezpośrednio po jego zakończeniu z dodatnim testem w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 podzielono na dwie grupy, z których jedna miała dostęp do zdalnej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, a druga nie.

Wykazano, że zdalne monitorowanie chorych zmniejsza o blisko 10 proc. częstość hospitalizacji z powodu COVID-19. Dodatkowo u chorych zdalnie monitorowanych nieco rzadziej dochodziło do przedłużających się hospitalizacji w oddziale intensywnej terapii i do śmierci.

Więcej na stronie internetowej www.ascopubs.org w pracy „Association of a Remote Patient Monitoring (RPM) Program With Reduced Hospitalizations in Cancer Patients With COVID-19”.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.