Stomatologia wraca do gry
Choć wiele wyzwań z ostatnich czterech lat pozostaje aktualnych, trudno nie dostrzec, że był to czas przełomu i wzmocnienia pozycji lekarzy dentystów w systemie ochrony zdrowia.
Choć wiele wyzwań z ostatnich czterech lat pozostaje aktualnych, trudno nie dostrzec, że był to czas przełomu i wzmocnienia pozycji lekarzy dentystów w systemie ochrony zdrowia.
Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej stanowczo sprzeciwia się próbom wykorzystywania przez część polityków informacji o wysokich wynagrodzeniach pojedynczych lekarzy, osiąganych kosztem pracy znacznie przekraczającej standardowe normy, do obarczania środowiska lekarskiego winą za problemy systemu ochrony zdrowia.
Rząd przyjął projekt ustawy pozwalającej zbierać informacje o wynagrodzeniach lekarzy w powiązaniu z numerem PESEL. To reakcja na skandal wokół zarobków powiązanego z Koalicją Obywatelską młodego lekarza z Warszawy.
Przez ostatnie lata NIL IN stał się jednym z ważniejszych forów dyskusji o nowych technologiach w medycynie. Nie o technologii samej dla siebie, lecz o rozwiązaniach, które mogą realnie wspierać lekarzy, pacjentów i organizację pracy w ochronie zdrowia.
Powołanie Centralnego Ośrodka Badań, Innowacji i Kształcenia (COBIK) Naczelnej Izby Lekarskiej w 2022 r. zdefiniowało nową filozofię wspierania rozwoju zawodowego lekarzy.
Jeśli chcemy radzić sobie z dużymi wyzwaniami, jak działalność tzw. receptomatów, antyszczepionkowców i szarlatanów, musimy grać do jednej bramki – mówi Jacek Opinc, Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej.
Po publicznym apelu rzecznika NIL Jakuba Kosikowskiego w sprawie ograniczeń związanych z kartami DiLO pojawiła się realna szansa na usunięcie luki, która utrudniała chorym dostęp do badań kontrolnych.