B. Szydło: W tym roku 8 mld zł więcej (wideo)

– Podjęliśmy decyzję, że w 2018 roku pula na wynagrodzenia dla lekarzy rezydentów i stażystów wzrośnie o ponad 40 proc. w porównaniu do wydatków realizowanych przez naszych poprzedników – powiedziała szefowa rządu w środę podczas posiedzenia Rady Dialogu Społecznego.

Foto: KPRM

Premier Beata Szydło podkreśliła, że trzeba nadrobić zaległości z poprzednich lat i „naprawić cały system służby zdrowia”. Z jej ust padły konkretne deklaracje: w tym roku ma trafić dodatkowe 8 mld zł na służbę zdrowia, a w przyszłym kolejne ok. 6 mld zł.

Po posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego premier Szydło ma spotkać się z lekarzami rezydentami. – Zawieszamy protest do czasu spotkania z panią premier. Nasi przedstawiciele tam będą i od tego wszystko zależy. Biorąc pod uwagę to, ile spotkań odbyliśmy wcześniej, tak naprawdę nie możemy wykluczyć niczego – powiedział Filip Płużański z Porozumienia Rezydentów OZZL.

Przypomnijmy, że we wtorek wieczorem z protestującymi rezydentami spotkali się marszałek Senatu Stanisław Karczewski i minister Henryk Kowalczyk, który przekazał im list od premier, co doprowadziło do przełamania impasu w rozmowach między protestującymi a ministrem zdrowia Konstanty Radziwiłłem. W liście szefowa rządu zaprosiła lekarzy na rozmowy zastrzegając, że mogą się one odbyć „dopiero po zakończeniu trwającego protestu”. „Mamy dobrą wolę i liczymy na to samo” – napisała.

Więcej o proteście młodych lekarzy (m.in. analiza postulatów) tutaj.

Powiązane aktualności

Jeden komentarz

Skomentuj
  1. Dorota Walczak
    paź 13, 2017 - 08:54 AM

    Pani Premier nadal nie chce pamiętać, że „służby zdrowia” już nie ma, jet opieka zdrowotna….Szkoda….Może ta drobna zmiana nazwy spwodowałaby zmianę postrzegania naszych problemów oraz problemów wszystkich obywateli.

    ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.