Cześć tu Sławomir! Autor „Miłości w Zakopanem” ma ławkę przy szpitalu

Na patio w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie pojawiły się nowe stylowe ławki z nazwiskami znanych osób urodzonych w „Żeromskim”.

Foto: archiwum „Żeromskiego”

Ławki ufundowały gwiazdy, które przyszły na świat w murach szpitala świętującego w tym roku jubileusz 65-lecia.

Aleja nie powstała w parku czy miejskim skwerze. Jest niezwykła, bo mieści się w szpitalu, czyli miejscu szczególnym. Tu miesza się radość i smutek, śmiech i łzy.

W ciągu 65 lat w „Żeromskim” urodziło się ok. 500 tys. dzieci!

– Zależało nam, aby to nie było banalne show z udziałem znanych osób. Chcieliśmy, aby akcja miała jakiś sens, myśl dzielenia się, niesienia dobra – zauważa dr n. med. Jerzy Friediger, dyrektor szpitala „Żeromskiego”. – Dlatego pozwoliliśmy sobie poprosić gwiazdy o zakup ławek dla pacjentów. Jest to swojego rodzaju łańcuch dobrych i sympatycznych gestów: szpital upamiętnia znane osoby, które tu się urodziły, one z kolei fundują dla pacjentów ławki – dodaje Jerzy Friediger.

Ławki to dopiero początek. Uniwersytet Rolniczy opracował dla szpitala koncepcję zagospodarowania ogrodu, które stanie się przyjaznym i miłym miejscem dla pacjentów dużych i małych, ale też przyszłych mam. Artyści Katarzyna Tlałka, Marcel Wiercichowski i Sławomir Zapała (znany jako Sławomir) oraz wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz – to tylko niektórzy znani krakowianie, którzy urodzili się w „Żeromskim”. Niebawem placówka zaprosi na kolejne osoby odsłonięcia imiennych ławek.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.