24 kwietnia 2024

Zainteresować jak największą liczbę lekarzy i lekarzy dentystów

Naszym priorytetem jest zainteresowanie szkoleniami jak największej liczby lekarzy i lekarzy dentystów. W ubiegłym roku rozszerzyliśmy tematykę kursów i otworzyliśmy się na nowych prowadzących, dzięki czemu szkolenia stały się jeszcze bardziej atrakcyjne dla odbiorcy – pisze dr Artur Drobniak.

Foto: pixabay.com

W przypadku niektórych z nich zainteresowanie wrosło kilkukrotnie w stosunku do lat poprzednich. Dwa lata temu w szkoleniach ODZ wzięło udział niecałe 2 tys. osób, a w ubiegłym roku – prawie 4,5 tys. W tym roku chcielibyśmy osiągnąć podobny poziom.

Marzę, aby na każdy kurs było więcej chętnych niż dostępnych miejsc. Jesteśmy coraz bliżej tego celu. Jednocześnie apeluję do lekarzy, którzy zapisują się na kurs, a potem nie mogą w nim uczestniczyć, aby zgłosili ten fakt, ponieważ są kolejni chętni na to miejsce i szkoda pozbawiać ich możliwości wzięcia udziału w szkoleniu.

Dotychczas wiele naszych szkoleń dotyczyło tzw. kompetencji miękkich. Chcielibyśmy, aby w przyszłości nasza oferta rozszerzała się bardziej proporcjonalnie względem innych tematów.

Oczywiście nie rezygnujemy z kursów dotyczących samodoskonalenia, ale chcemy postawić również na szkolenia zarządcze dla pracodawców/kierowników zespołów medycznych oraz te z zakresu prawa medycznego, a także stricte naukowe/zawodowe, np. z telemedycyny czy ochrony radiologicznej pacjenta.

W tym roku na pewno będą kontynuowane m.in. szkolenia z dr. Pawłem Grzesiowskim na temat COVID-19. Planujemy też organizację kursów ze szczepień ochronnych. Gwarantuję, że każdy lekarz będzie mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie, aby niezależnie od wieku i zajmowanego stanowiska mógł dzięki ODZ pogłębiać swoją wiedzę i doskonalić kompetencje zawodowe.

Do końca br. ma też powstać centrum szkoleniowo-konferencyjne NIL, które pozwoli ośrodkowi rozwinąć skrzydła. Chcemy organizować eksperckie konferencje, podczas których będą wypracowywane rekomendacje i zasady postępowania w praktyce klinicznej, a także propozycje niezbędnych zmian legislacyjnych w polskim prawie dotyczących ochrony zdrowia.

Bardzo chcielibyśmy, chociaż częściowo, powrócić w tym roku do szkoleń stacjonarnych, ale wszystko zależy od sytuacji epidemicznej w kraju. Zachęcam do śledzenia aktualnej oferty szkoleń publikowanych na stronie internetowej NIL, a także na naszym fanpage’u na Facebooku oraz na łamach „Gazety Lekarskiej”.

Wszystkim dotychczasowym uczestnikom serdecznie dziękuję i zapraszam po więcej. Jeśli jesteście Państwo zadowoleni ze szkoleń, polecajcie je swoim kolegom i koleżankom.

Artur Drobniak, p.o. kierownika ODZ NIL