Tragedia w białym miasteczku. Nie żyje starszy mężczyzna

W sobotę 18 września, w ósmym dniu protestu medyków w białym miasteczku pod kancelarią premiera w Warszawie, okaleczył się mężczyzna. Do zdarzenia doszło pod koniec konferencji prasowej.

Foto: Marta Jakubiak/Gazeta Lekarska

Około godz. 10, w pobliżu sceny, na której protestujący od ubiegłej soboty medycy prowadzili konferencję prasową i opowiadali o swoich postulatach, rozległ się głośny huk.

Przez moment panowało kompletne zaskoczenie. Protestujący przerwali konferencję, rozpoczęła się reanimacja. Starszy mężczyzna – jak wynika z nieoficjalnych informacji – przeżył i trafił do szpitala. Policjanci odgrodzili miejsce zdarzenia. Jesteśmy na miejscu, będziemy informować o tej sprawie.

AKTUALIZACJA: Przed południem Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia wydał krótkie oświadczenie, które ukazało się również w mediach społecznościowych (publikujemy je poniżej). Odczytał je jeden z liderów protestu, Piotr Pisula. Poinformował, że dzisiaj w białym miasteczku pozostaną tylko medycy, a to, co było zaplanowane na dzisiaj, zostaje odwołane. „Prosimy o powstrzymanie się od komentarzy” – zaapelowali.

„W związku z dzisiejszymi porannymi wydarzeniami w „Białym Miasteczku 2.0” informujemy, że pacjent przebywa w szpitalu w stanie ciężkim. Z szacunku dla pacjenta prosimy o nierozpowszechnianie niesprawdzonych informacji. Jesteśmy w stałym kontakcie ze szpitalem i policją” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze tuż po godz. 12.00.

Kilkanaście minut później zarówno Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia, jak i Naczelna Izba Lekarska przekazały w mediach społecznościowych: „Z przykrością informujemy, że otrzymaliśmy informację od policji, że pacjent zmarł w szpitalu. Prosimy o uszanowanie sytuacji i powstrzymanie się od komentarzy”.

Tak wyglądało miasteczko kilkadziesiąt minut po tragedii:

W sobotę wieczorem organizatorzy protestu pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów opublikowali w mediach społecznościowych następujące oświadczenie:

„Gazeta Lekarska” od samego początku śledzi protest pracowników ochrony zdrowia, który rozpoczął się 11 września. Więcej o jego przebiegu i postulatach medyków oraz kilkaset zdjęć z sobotniej manifestacji i białego miasteczka przy kancelarii premiera, można znaleźć TUTAJ.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.