Serce w dobrym stylu
Kilka tygodni temu dr n. med. Anna Słowikowska, kardiolog pracujący w Klinice Kardiochirurgii WUM, podczas gali konkursu „Zdrowa przyszłość – Inspiracje”, otrzymała nagrodę specjalną „za nadzwyczajne zaangażowanie w edukację zdrowotną Polaków”.
– Od lat zauważałam, że skrajne sytuacje zdrowotne są bardzo często spowodowane brakiem podstawowej wiedzy o zdrowiu, a na dodatek zdałam sobie sprawę, że nie istnieje książka do której mogłabym odesłać spragnionych wiedzy ludzi. Dlatego napisałam i wydałam ją sama – mówi dr Anna Słowikowska.
– Książka obfituje w komiksowe obrazki, zachwyca profesorów medycyny, ale jest zrozumiała przez każdego, kto potrafi czytać, a jednocześnie spełnia kryteria publikacji popularno-naukowej, opartej na bibliografii – dodaje autorka książki „Serce w dobrym stylu. Jak świadomie zarządzać własnym zdrowiem”.
Książka jest do nabycia za pośrednictwem strony internetowej https://atspublishing.com oraz w wybranych księgarniach (np. Leksykon przy ul. Nowy Świat 41 w Warszawie).
Ostatnio udostępniła za darmo broszurę pt. „Leczenie przeciwzakrzepowe. Krótki poradnik dla Pacjenta z roczną kartą kontrolną INR”. Poradnik zawiera ważne informacje na temat leczenia przeciwkrzepliwego – kiedy i dlaczego trzeba je stosować oraz jak to robić bezpiecznie. Można w nim zapisywać wyniki badania INR.
Jeżeli ktoś jest po operacji wady zastawkowej serca, to zaświadczenie może traktować jako paszport zastawkowy, które jest idealne do okazywania na wizytach u lekarzy różnych specjalności. Osoby z implantowanymi protezami zastawek serca wymagają np. przejściowego stosowania antybiotyków, dlatego ważne jest informowanie o tym, że jest się posiadaczem takiej protezy.
Jak pobrać poradnik? Wystarczy wejść na stronę https://atspublishing.com i kliknąć w zakładkę „dodatki specjalne”. Do dyspozycji są dwie wersje broszury:
- do wydruku w punktach drukarskich,
- do wydruku na domowej drukarce („oszczędnościowa”).
Broszura jest objęta prawami autorskimi. Można ją pobierać bezpłatnie, ale wyłącznie w udostępnionej postaci i do użytku niekomercyjnego.
Dr Anna Słowikowska prowadzi swojego fanpejdża na Facebooku, a także kanał w serwisie YouTube.