Mistrzostwa Polski Lekarzy w Siatkówce
Po raz trzeci Wieluń, a przez to Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi, byli organizatorami Mistrzostw Polski Lekarzy w Piłce Siatkowej, które w tym roku odbyły się od 31 marca do 1 kwietnia.
Kibice lekarskiej siatkówki przywykli do tego, że Mistrzostwa Polski są zawodami międzynarodowymi, podobnie jak rywalizacja podczas Igrzysk Lekarskich w Zakopanem.
Ustawa o sieci szpitali weszła w życie. Więcej na ten temat piszemy tutaj.
Oprócz dziewięciu polskich drużyn (dwóch reprezentujących łódzką izbę, dwóch ze Śląska oraz lekarzy z Bielska-Białej, Częstochowy z Poznaniem, Gdańska, ze Szczecina i Warszawy), były zespoły z Mińska Białoruskiego: Polonia Medyczna i Centrum Onkologii. Jak widać, są takie regiony, gdzie siatkówka jest wśród lekarzy na tyle popularna, że organizowane są dwie drużyny.
Miejscem zawodów była nowoczesna hala MOSiR w Wieluniu, której zaletą jest to, że mogą odbywać się trzy mecze jednocześnie. Zgodnie z regulaminem najpierw odbywała się rywalizacja w dwóch grupach, potem dwie najlepsze drużyny z każdej grupy walczyły w półfinałach, ich zwycięzcy walczyli o mistrzostwo Polski, przegrani o brązowy medal. O perfekcyjną organizację mistrzostw zadbało niezawodne rodzeństwo: przede wszystkim Bogna Kanicka z pomocą brata doktora Mirosława Kanickiego.
Ustawa o sieci szpitali weszła w życie. Więcej na ten temat piszemy tutaj.
W półfinałach spotkały się drużyna z Łodzi z zespołem o nazwie Silesia oraz Polonia Medyczna z Gdańskiem. W pierwszym meczu było 2:0 dla zespołu ze Śląska, w drugim 2:1 dla lekarzy z Białorusi. W meczu o trzecie miejsce górą była Łódź pokonując Gdańsk 2:0, złoty medal i Mistrzostwo Polski wywalczyła drużyna Polonii, po pokonaniu 2:1 Silesii. Uczestnicy zawodów byli pod wrażeniem sprawnej organizacji mistrzostw i bardzo rodzinnej atmosfery. Nic dziwnego, że z aplauzem przyjęto informację, że kolejne Mistrzostwa Polski Lekarzy odbędą się w przyszłym roku również w Wieluniu.