Studenci na zajęciach w klinikach piękności
Studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (SUM) w Katowicach będą uczyć się depilacji laserowej oraz rozbijania cellulitu falą radiową. Obok wykładów i ćwiczeń na uczelni będą mieć zajęcia praktyczne w klinikach medycyny estetycznej.
Foto: freeimages.com
„Zajęcia pozwolą na zapoznanie się z pracą kliniki. Studenci mają okazję zadać pytania specjalistom, zobaczyć zabieg na żywo, a także sami go wykonać pod okiem fachowca. To znacznie rozszerza nie tylko teoretyczną wiedzę przyszłych kosmetologów, ale przede wszystkim ich umiejętności praktyczne, które mogą nabyć już w trakcie nauki na uczelni” – powiedziała dr Anna Deda z Zakładu Badań Strukturalnych Skóry Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej SUM.
Zajęcia będą się odbywać w dwóch ośrodkach. Studenci spędzą tam 6 godzin dydaktycznych, poznając zarówno tajniki sprzedaży i marketingu usług medycznych i biorąc udział w pokazach zabiegów z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury.
W programie szkolenia znalazły się m.in. praktyczne zajęcia pokazujące, jak przy pomocy specjalnego urządzenia działającego na zasadzie fali radiowej zamknąć naczynka na skórze, a także jak przy pomocy fali radiowej i niskiej temperatury rozbić tkankę tłuszczową np. na udach lub brzuchu. Studenci dowiedzą się także, jak wygląda depilacja przy pomocy lasera.
„Przez kilka godzin studenci będą mogli podglądać pracę naszych specjalistów, uczestnicząc m.in. w innowacyjnym zabiegu zamykania naczynek falą radiową u kobiety z cerą naczynkową. Ponadto po pokazie będą mogli spróbować wykonać taki zabieg pod okiem naszych fachowców, poznając praktyczną stronę tej terapii” – powiedziała Patrycja Kurpik z jednej z katowickich klinik medycyny estetycznej.
Jak podkreślają obie strony, celem współpracy jest przybliżenie studentom specyfiki pracy gabinetów i klinik medycyny estetycznej, a także technologii, jaka dziś wykorzystywana jest m.in. w terapiach przeciwstarzeniowych, odchudzających czy korygujących niedoskonałości skóry. Zajęcia studentów w śląskich klinikach i gabinetach mają mieć charakter cykliczny. Pierwsza tura ruszyła już w kwietniu.
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl