Stomatolodzy zachęcają do zwracania uwagi na zdrowie jamy ustnej

Podczas Światowego Parlamentu Dentystycznego FDI 2022 w Genewie (Szwajcaria) została uruchomiona Kampania Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej 2023 (#WOHD23) pod hasłem „Be Proud of Your Mouth for a lifetime of Smiles”.

Foto: Anna Lella

To ostatni rok trzyletniej kampanii „Be Proud of Your Mouth”, która rozpoczęła się w 2021 r. To wezwanie do podjęcia działań, które zachęcą ludzi do zwracania uwagi na zdrowie jamy ustnej i dbanie o nie.

Od momentu uruchomienia kampanii organizatorzy starali się inspirować innych do trwałych i pozytywnych zmian w obszarze zdrowia jamy ustnej poprzez edukowanie ich, jak jest to ważne dla ogólnej kondycji człowieka. W roku 2023 chcą pójść o krok dalej – skupić się na tym, jak ważne jest zdrowie jamy ustnej na każdym etapie życia.

Wizualizacje kampanii 2023 mają łączyć rodziny, przyjaciół, pacjentów i społeczności w każdym wieku, aby w momencie robienia zdjęć móc celebrować uśmiech i uchwycić go na całe życie. W październiku zostanie udostępniony pełny zestaw narzędzi do promowania kampanii, w tym narzędzia cyfrowe, dzięki którym możliwe będzie rozpowszechnianie informacji o WOHD 2023. Warto więc regularnie odwiedzać witrynę kampanii.

Źródło: www.fdiworlddental.org

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.