Nieśmiertelność westchnięciem młodości? (fragmenty)

(…) Nie zliczę, ile razy nie mogłem usnąć w nocy, zastanawiając się, kiedy umrę i co po mnie pozostanie. To zdanie ma w sobie więcej prawdy, jest bliższe mojemu sercu, choć nie do końca niesie to, co chciałbym przekazać.

Foto: arch. prywatne

Jestem jednostką, która przeżyła dwadzieścia trzy lata we względnym zdrowiu i spokoju, co nie jest tak oczywiste, jednak stanowi ogromy rodzaj przywileju, za który mogę podziękować wyłącznie przewrotnemu losowi, bogom wszystkich religii, a może po prostu wszechświatowi. Pojawia się więc pytanie, co tak naprawdę mnie przeraża, sprawiając, że nawet świeżo uprana pościel w ostatnim czasie nie kołysze mnie do snu tak swobodnie jak wcześniej? (…)

O autorze

Adrian Goss – laureat XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Prof. Andrzeja Szczeklika „Przychodzi wena do lekarza”. III miejsce w kategorii „studenci”. Student kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Chętnie bierze udział w wyjazdach i szkoleniach międzynarodowych, stale poszukując swojej ścieżki w obszernym świecie medycyny. Prywatnie interesuje się modą oraz uwielbia podróżować.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.