II Skierniewicki Tydzień Walki z Rakiem Piersi

Bezpłatne badania mammograficzne, przemarsz ulicami Skierniewic i otwarty wykład dla wszystkich zainteresowanych – to główne punkty II Skierniewickiego Tygodnia Walki z Rakiem Piersi, który potrwa zaczyna się dziś i potrwa do 17 października.

W trakcie Tygodnia w skierniewickim szpitalu panie w wieku 50-69 lat będą mogły bezpłatnie wykonać badania mammograficzne. Warunkiem jest nieuczestniczenie w takich badaniach w ciągu ostatnich dwóch lat.

Od 13 do 17 października w wydłużonych godzinach będzie przyjmować Pracownia Mammografii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach przy ul. Sobieskiego 4 (budynek główny szpitala, kondygnacja „0”). Badania będą wykonywane codziennie w godzinach 8-15, a w środę, 15 października do godz. 18. Badania są bezpłatne, należy uprzednio zarejestrować się telefonicznie pod numerem: (46) 834 08 54.

15 października o godz. 12 spod kinoteatru Polonez wyruszy marsz młodzieży oraz amazonek, którego celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Skierniewic. Tego samego dnia o godz. 13 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego przy ul. Senatorskiej 12 (I piętro) odbędzie się otwarty wykład na temat profilaktyki i zapobiegania nowotworom. Wygłosi go dr Marek Tazbir ze Szpitala Specjalistycznego „Kopernik” w Łodzi.

– Zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko panie. Podczas wykładu będziemy prezentować przykłady wczesnego wykrywania nowotworów piersi, a to jest najważniejsze, aby móc w porę zareagować – zachęca Krystyna Samojłowicz z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, współorganizatora akcji.

Skierniewicki Tydzień Walki z Rakiem Piersi to już druga tego typu akcja w tym roku. Poprzednia odbyła się w czerwcu. Jej organizatorami są: Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz skierniewickie stowarzyszenie „Amazonka”. Badania mammograficzne są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

– Akcja jest cykliczna, ponieważ staramy się w ten sposób zwrócić uwagę mieszkańców i uczulić ich na problem nowotworów piersi. Powiat i miasto Skierniewice są na szarym końcu województwa pod względem zachorowań, a tylko wykonywane regularnie badania mogą uratować życie – mówi Paweł Bruger, rzecznik prasowy skierniewickiego szpitala.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.