22 listopada 2024

CEDE online i on demand

Webinary, panele dyskusyjne, wirtualne zwiedzanie stoisk i edukacja – tak będzie wyglądała tegoroczna edycja CEDE.

Foto: CEDE

Od blisko 30 lat lekarze dentyści spotykali się we wrześniu na dorocznych targach sprzętu stomatologicznego CEDE.

Wystawa była połączona ze zjazdami, kongresami, prezentacjami, które przyciągały kilka tysięcy uczestników z kraju i zagranicy. To było dla lekarzy dentystów kultowe wydarzenie branżowe i towarzyskie.

Z hal wystawowych do internetu

Niestety, tak jak i całą gospodarkę, epidemia SARS-CoV-2 wywróciła do góry nogami także branżę dentystyczną i wymusiła na organizatorach targów zupełnie nowe rozwiązania dotyczące dzielenia się najnowszymi nowinkami technicznymi i wiedzą.

Impreza z hal wystawowych przenosi się do internetu, gdzie w dniach 24-26 września zaprezentuje się w nowej formule „Virtual Dental Exhibition by CEDE”. Organizator tego przedsięwzięcia, firma Exactus, zapewnia, że jest to najbardziej oryginalny międzynarodowy projekt stomatologiczny w tym roku. Wirtualne stoiska wystawców, interakcje na żywo, webinary, panele dyskusyjne – w tym wszystkim będzie można uczestniczyć na żywo w systemie online i przez cały kolejny miesiąc w trybie on demand.

– Robimy to z myślą o bezpieczeństwie wystawców i zwiedzających, ale też chcielibyśmy pozytywnie zaskoczyć ich nową formułą i mamy nadzieję, że spełni ona oczekiwania  zarówno producentów sprzętu stomatologicznego, jak i lekarzy dentystów uczestniczących w naszym nowym projekcie – podkreśla Ewa Mastalerz, prezes firmy i dodaje, że wprawdzie nic nie zastąpi bezpośrednich kontaktów między wystawcami i zwiedzającymi, to jednak wirtualna wystawa znakomicie wpisuje się w biznesowe trendy. Ma także nadzieję, że epidemia minie i jeszcze w grudniu tego roku dojdzie do zorganizowania CEDE – tym razem w Łodzi – w tradycyjnej formule.

Platforma VDE

CEDE zawsze kojarzono z pawilonami, stoiskami, ofertą producentów, promocjami, pokazami, z edukacją i wymianą opinii. Łukasz Sowa, dyrektor zarządzający w spółce Exactus, tłumaczy, że nowoczesna technologia umożliwia w dużym stopniu przybliżyć te realia – dzięki wykorzystaniu platformy VDE, jednej z najnowocześniejszych amerykańskich platform do organizacji wydarzeń online na świecie.

– Dzięki tej platformie możliwe będzie pokazanie właściwie wszystkiego, co znamy z tradycyjnych wystaw – przekonuje Łukasz Sowa. A więc będą pawilony z wystawcami, z bogatą ofertą produktów stomatologicznych i sprzętu oraz obsługą stoisk, komunikacją prowadzoną w czasie rzeczywistym (czat, audio, video), udziałem zwiedzających w webinarach i firmowych kongresach. W planie są nawet wirtualne gry terenowe.

Webinar w roli głównej

W swojej długoletniej historii wystawa CEDE, poprzez wykłady, zjazdy i kongresy, była zawsze połączona z edukacją. W interaktywnej rzeczywistości podstawowym narzędziem edukacyjnym będzie webinar organizowany „na stoisku” lub w części ogólnej kongresowej. O tym, czy ta forma edukacji będzie nieodpłatna, zadecydują organizatorzy (np. wystawcy). Zainteresowani tego rodzaju formułą edukacji skierowanej do lekarzy dentystów mają możliwość organizacji całodniowych sesji, a nawet własnych kongresów w sali wykładowej na wyłączność.

Nauka będzie odbywać się w czterech trybach. Tryb live session stwarza możliwość interakcji z wykładowcą w czasie rzeczywistym. Webinary będą realizowane przez zintegrowaną platformę Zoom, co nie wymaga dodatkowej rejestracji czy logowania, oraz clickmeeting, Tryb semi-live session przewiduje odtworzenie wcześniej przygotowanych wykładów, debat lub prezentacji, ale w taki sposób, aby przypominały formułę live session. Część „live” stanowi tu wykładowca, który w czasie rzeczywistym odpowiada na pytania, W trybie on demand uczestnicy mają możliwość odtworzenia nagranego uprzednio webinaru, bez możliwości zadawania wykładowcy pytań. Zaplanowana jest także transmisja hybrydowa, czyli stream na żywo wydarzeń odbywających się w świecie rzeczywistym.

Lucyna Krysiak