6 października 2024

Czy miłość wszystko wybaczy doktor Ewelinie Sielskiej-Badurek?

Płyta „Miłość Ci wszystko wybaczy” Eweliny Sielskiej-Badurek i Emilii Sitarz przenoszą w niezwykły klimat lat dwudziestych XX stulecia. Artystki zdecydowały się na wykonanie nowych interpretacji piosenek z pierwszych polskich filmów i rewii.

Okładka płyty „Miłość Ci wszystko wybaczy”

Płyta została objęta patronatem honorowym Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzeja Matyi oraz mecenatem Komisji Kultury Naczelnej Rady Lekarskiej. „Gazeta Lekarska” jest jednym z patronów medialnych. Utwory z płyty „Miłość Ci wszystko wybaczy” to dawka pozytywnej energii oraz emocji.

Ewelina Sielska-Badurek to wokalistka i lekarz. Zajmuje się ludzkim głosem na różnych płaszczyznach. Leczy zaburzenia głosu jako lekarz foniatra, zajmuje się pracą naukową w dziedzinie głosu, publikuje artykuły, prowadzi warsztaty i wykłady w Polsce, Europie i USA oraz śpiewa. Ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie, Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Podyplomowe Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczestniczka licznych mistrzowskich kursów wokalnych. Laureatka i finalistka konkursów wokalnych.

Z dużym powodzeniem wykonuje muzykę kameralną. Kocha twórczość kompozytorów słowiańskich. Ostatnio sięga również po piosenkę, głównie amerykańską i polską. Poza licznymi koncertami w kraju (Duszniki Zdrój, Krynica Zdrój, Zamek Królewski, Teatr Roma w Warszawie, czy w rodzinnym mieście – Karczewie), koncertowała m.in. w San Francisco czy w Kopenhadze. Stypendystka ZAIKS, stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej, inicjatorka obchodów Światowego Dnia Głosu na WUM, dyrektor artystyczny projektu „Moniuszko w dwóch odsłonach” na Mazowszu oraz „Międzypokoleniowej Akademii Muzycznej” w Karczewie. Wygrała polską edycję FameLab 2019, przekonując, że każdy może śpiewać.

Emilia Sitarz to pianistka, wykładowca, kurator programowy festiwalu „Kwadrofonik“ oraz cyklu koncertowego „Słuchy – koncerty do zwiedzania“. Od 20 lat tworzy Lutosławski Piano Duo, a od 2005 roku zespół Kwadrofonik. Jest autorką oraz prowadzącą koncerty edukacyjne z muzyką współczesną dla dzieci i młodzieży. Prowadzi kursy mistrzowskie z zakresu duetu fortepianowego oraz wykłady o współczesnych fortepianowych technikach wykonawczych. Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie oraz mistrzowskich studiów podyplomowych w Hochschule fur Musik w Rostocku. Laureatka kilkunastu nagród na międzynarodowych konkursach i nagród za działalność kulturalną m.in. Paszport Polityki. Otrzymała także nagrody fonograficzne Fryderyk, Folkowy Fonogram Roku, Złota Płyta, Pizzicato Award.

Występowała w takich salach jak: Filharmonia Berlińska, Carnegie Hall, Chicago Symphony Center, Filharmonia Narodowa, Jerusalem Symphony Center, Studio im. W. Lutosławskiego, Sala Wielka Centralnego Konserwatorium w Pekinie, Izumi Hall, Beijing Concert Hall, NOSPR. W pracy ze swoimi zespołami łączy wykonawstwo muzyki klasycznej, wykonawstwo muzyki najnowszej oraz inspiracje polską muzyką tradycyjną. W autorskich projektach muzycznych często nawiązuje współpracę z osobowościami muzyki pop, jazzu oraz folku. W 2019 roku została stypendystką Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Zapraszamy na profilu płyty na Facebooku: www.fb.me/muzyka.przedwojenna.