17 lipca 2024

Pacjenci angażują się w pomoc dla szpitali tymczasowych

Gdy wybuchła pandemia, wiele osób zaangażowało się w pomoc dla szpitali i pracujących w nich medyków. Na wsparcie mogą liczyć również placówki tymczasowe, w których są leczeni pacjenci z COVID-19.

Foto: I. Matuszewska, www.katowice.uw.gov.pl

Szpital Tymczasowy przy Międzynarodowym Porcie Lotniczym „Katowice” w Katowicach-Pyrzowicach został zbudowany już w listopadzie 2020 r., ale do wiosny br. funkcjonował na zasadzie pasywnej. W związku ze wzrostem liczby zakażeń, od kilku tygodni robiło się w nim coraz ciaśniej. W ostatnich dniach w placówce hospitalizowano ok. 110 pacjentów.

Właśnie ruszyła zbiórka dla szpitala tymczasowego w Pyrzowicach. Potrzebne są m.in. koce, poduszki, sztućce, kubki jednorazowe, woda mineralna w małych butelkach, kawa, herbata, środki czystości (papier toaletowy, ręczniki papierowe, mokre chusteczki, środki odkażające do rąk), rękawiczki jednorazowe, maseczki jednorazowe, pościel, podkłady higieniczne/prześcieradła jednorazowe, środki BHP, notatniki, długopisy.

– Czwarta fala pandemii koronawirusa pokazuje swoją okrutną twarz. Szpitale covidowe zapełniają się, a pacjenci i personel szpitali tymczasowych potrzebują wsparcia. Od jednego z naszych przyjaciół, który z powodu COVID-19 był hospitalizowany w szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach, wiemy, że brakuje tam środków higieny i podstawowych udogodnień potrzebnych pacjentom w czasie leczenia szpitalnego. Postanowiliśmy pomóc – mówi Agnieszka Wołczenko, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń EcoSerce.

W jaki sposób i gdzie przekazać dary? Darczyńcy proszeni są o kontakt z koordynatorem akcji pod numerem telefonu 602 785 530 lub poprzez adres e-mail: biuro@ecoserce.pl.