246 godzina protestu rezydentów (foto)

– Formy protestu będą różne w zależności od tego, jak serce będzie dyktowało lekarzom. Z naszej strony proponujemy plakaty, które można pobrać i wydrukować ze strony Naczelnej Rady Lekarskiej – powiedział Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Foto: Marta Jakubiak

W piątek strajkujących lekarzy rezydentów odwiedzili członkowie Prezydium NRL wraz z innymi przedstawicielami samorządu lekarskiego. – Część samorządów okręgowych izb lekarskich i Naczelna Rada Lekarska przygotowała specjalne koszulki. To jest protest młodych lekarzy, którzy są zgrupowani w związku zawodowym. My z samorządu lekarskiego wzywamy, aby się z nimi solidaryzować. To dla nich jest szalenie ważne – podkreślił prezes NRL, podczas piątkowej wizyty u protestujących medyków.

Więcej o proteście młodych lekarzy (m.in. analiza postulatów) tutaj.

Więcej o proteście młodych lekarzy (m.in. analiza postulatów) tutaj.

Powiązane aktualności

Jeden komentarz

Skomentuj
  1. Avatar
    ROZSĄDNY
    Paź 16, 2017 - 08:03 PM

    Droga redakcjo ! Po 2 albo 3 dniach prawdziwej głodowki rezydenci słaniali by się na nogach, a po 5 czy 6 dniach zachodziły by niebezpieczne zmiany w organizmie. Lekarze rezydenci tego nie wiedza czy mają braki w wiedzy ? A czy dziennikarze nie widzą że cała ta głodówka to lipa ? Oni jedzą ale po kryjomu.

    ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.