Staż podyplomowy w dobie pandemii. Czy sprawą zajmie się Sejm?

Prezydium NRL zaapelowało o pilne uregulowanie sytuacji osób studiujących na ostatnim roku studiów na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym, tak aby absolwenci mogli bez przeszkód rozpocząć planowany staż podyplomowy.

Foto: Twitter / Sejm RP

„Osoby te muszą mieć zagwarantowane w szczególności, że będą mogły uzyskać na czas zaliczenie wszystkich egzaminów i otrzymają dyplomy lub zaświadczenia o ukończeniu studiów w terminie umożliwiającym rozpoczęcie stażu podyplomowego” – czytamy w apelu skierowanym do ministra zdrowia.

Zdaniem samorządu lekarskiego należy wdrożyć niektóre rozwiązania zawarte w procedowanej w Sejmie nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, w tym m.in. możliwość dopuszczenia do LEK i LDEK studentów ostatniego roku studiów.

Powiązane aktualności

Jeden komentarz

Skomentuj
  1. Agata Kokocińska
    paź 04, 2020 - 09:49 PM

    a co ze stażem, który już się zakończył ? bo wielu dentystów w trakcie stażu NIC nie robiło, nie dotykało się do pacjenta. Czy takie osoby mają teraz uczyć się na pacjentach za ich pieniądze ? To chyba jakiś żart. Np na osoby, które robiły staż na uczelni w Warszawie powinny staż powtórzyć, bo jedynie teleporady robili, dentyści teleporady, no ludzie, to jakiś absurd….

    ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.