Spiżowe popiersie dla prof. Jerzego Woy-Wojciechowskiego

„W codziennym życiu rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że otrzymujemy znacznie więcej, niż dajemy i że tylko poprzez wdzięczność życie staje się bogatsze” (Dietrich Bonhoeffer).

Foto: Mirosława Chruściel

Nasz Serdeczny Przyjaciel, Prof. dr hab. n. med. Jerzy Woy-Wojciechowski, obchodzi dziewięćdziesiąte urodziny.

Środowisko Lekarzy Polskich obdarowuje dzisiaj wielką wdzięcznością i uwielbieniem Człowieka, który włożył weń serce i talent, pracę i oddanie. Człowieka, który kocha ludzi i przez całe życie otacza ich serdecznością i miłością.

Zawodowe dokonania i niezwykła aktywność, a nade wszystko humanizm zaszczepiany wielu pokoleniom lekarzy, są godne najwyższego szacunku i uznania. Prof. dr hab. n. med. Jerzy Woy-Wojciechowski jest dla nas wzorem Nauczyciela i Mentora.

Będąc zaszczyconym możliwością ofiarowania rzeźbiarskiego konterfektu Czcigodnemu Jubilatowi, pragnę za tę sposobność oraz za przygotowanie podniosłej i jakże pięknej uroczystości, złożyć serdeczne podziękowania pani Alicji – małżonce profesora oraz córkom Patrycji i Dominice.

Dzięki hojnej donacji Przyjaciół opłacone zostały koszty odlania w brązie mojej rzeźby. Proszę przyjąć wyrazy wdzięczności, gdyż nikt, kto osiąga satysfakcję ze swojego dzieła, nie doznaje radości bez pomocy innych.

Mieczysław Chruściel

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.