Szczepienia przeciw COVID-19. Zgłoszenie to nie rejestracja
– Zaczynamy szczepienia masowe. 15 stycznia otwieramy rejestrację na konkretny termin szczepień dla osób 80+ – powiedział Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciwko COVID-19.
Michał Dworczyk. Foto: Adam Guz / KPRM
Na konkretny termin mogą zarejestrować się:
- od 15 stycznia osoby, które skończyły 80 lat,
- od 22 stycznia osoby, które skończyły 70 lat.
Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia.
Na środowej konferencji prasowej minister Michał Dworczyk podkreślił, że grupa, która będzie się szczepiła od 25 stycznia, liczy łącznie 4,6 mln osób, spośród których ok. 2,8 mln stanowią seniorzy w wieku 70-79 lat.
Zarejestrować można się na trzy sposoby:
- telefonicznie, dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989,
- online poprzez e-Rejestrację na stronie pacjent.gov.pl,
- w wybranym punkcie szczepień.
„Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 jest szybka i prosta. Podczas rejestracji wybierasz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Do rejestracji nie musisz mieć żadnych dodatkowych dokumentów – wystarczy nr PESEL” – czytamy na rządowej stronie internetowej gov.pl.
Ponadto od 15 stycznia każdy, kto skończył 18. rok życia, będzie mógł zgłosić chęć zaszczepienia się online. – Tego dnia uruchomimy także formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia na stronie www.gov.pl/szczepimysie – powiedział minister Michał Dworczyk w czasie konferencji prasowej.
„Jeśli wypełnisz formularz, dostaniesz mejla z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej. Będziesz mógł zarejestrować się wtedy na konkretny termin” – czytamy na rządowej stronie gov.pl. Zgłoszenie to nie to samo, co rejestracja. Rejestracja na konkretny termin będzie możliwa dopiero po tym, jak ruszą szczepienia dla danej grupy wiekowej lub zawodowej.