24 maja 2024

2019. noworodek urodzony w 2019 roku

Kubuś Gucwa jest 2019. noworodkiem urodzonym w 2019 roku. Ten uroczy brunet z bujna czupryną przyszedł na świat w „Żeromskim” 6 listopada o godz. 18.20. Urodził się z idealną wagą – 3410 kg.

Foto: archiwum szpitala

Kubuś jest pierwszym synem Natalii i Pawła. Mieszkają w Wawrzeńczycach k. Krakowa. „Jubilata” szpital obdarował prezentami m.in. sesją fotograficzną i kursem nauki pływania dla niemowląt.

Oddział ginekologiczno-położniczy w szpitalu im. Stefana Żeromskiego już od wielu lat jest liderem wśród małopolskich porodówek, jednym z najbardziej obleganych w regionie. Liczba porodów w szpitalu jest jedną z największych w województwie.

– W „Żeromskim”pracują profesjonalne, niezwykle ciepłe i opiekuńcze położne, pacjentki zaś mogą się czuć bezpieczne, bo mają zapewnioną wykwalifikowana opiekę lekarską. Mimo wielu problemów, z którymi borykamy się na co dzień, zależy nam na zwykłych ludzkich gestach i miłych wspomnieniach z pobytu w szpitalu – mówi Anna Górska ze Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.