13 czerwca 2024

50 zdjęć z Forum Ekonomicznego i Forum Ochrony Zdrowia

„Polskie Davos” zainaugurowane! We wtorek 4 września rozpoczęło się XXVIII Forum Ekonomiczne w Krynicy, w ramach którego od dziecięciu lat odbywa się Forum Ochrony Zdrowia. 

 

 

Foto: Mariusz Tomczak

Forum Ekonomiczne to największa konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej. W tegorocznej edycji ma uczestniczyć 4-5 tys. gości z Polski, Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych. Jutro w Krynicy ma pojawić się premier Mateusz Morawiecki, dziś była obecna m.in. poprzednia szefowa rządu Beata Szydło i marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Od pierwszego dnia w Forum uczestniczą przedstawiciele samorządu lekarskiego z prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzejem Matyją na czele. W czwartek prezes NRL będzie uczestniczył w panelu dyskusyjnym pt. „Organizacja systemu ochrony zdrowia – w poszukiwaniu efektywności”. Paneliści mają m.in. spróbować odpowiedzieć na pytanie: jak będą zmieniać się w najbliższych latach oczekiwania wobec polityki w obszarze zdrowia?

Partnerem instytucjonalnym Forum Ochrony Zdrowia jest Naczelna Izba Lekarska i Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie, a patronat medialny nad wydarzeniem objęła „Gazeta Lekarska”. Bieżące doniesienia prosto z Krynicy można śledzić tutaj.

Poniżej galeria zdjęć z pierwszego dnia Forum.

Więcej o Forum Ochrony Zdrowia tutaj.

Więcej o Forum Ochrony Zdrowia tutaj.