NRL o badaniach lekarskich kierowców

Samorząd lekarski podtrzymuje swoje zdanie dotyczące projektu rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz poinformował o tym konsultanta krajowego w dziedzinie medycyny pracy Ewę Wągrowską-Kostkę.

Foto: imageworld.pl

Samorząd z zadowoleniem przyjmuje fakt, że jego uwagi zostały uwzględnione przez resort podczas prac legislacyjnych nad projektem rozporządzenia.

„Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej nr 1/14/P-VI jest naturalną kontynuacją wielokrotnych wystąpień samorządu lekarskiego odnośnie konieczności nowelizacji rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia z dnia 7 stycznia 2004 r. w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, poprzez usuniecie przepisów wprowadzających obowiązek powiadamiania przez lekarzy organu wydający prawo jazdy o konieczności dokonania oceny predyspozycji zdrowotnych pacjenta, u którego stwierdzono przypadek wystąpienia epizodu ciężkiej hipoglikemii, albo przypadek wystąpienia napadu o symptomatologii padaczkowej lub podejrzenie albo istnienie padaczki” – czytamy w stanowisku prezydium NRL.

Z korespondencją prezesa NRL i konsultanta krajowego w dziedzinie medycyny pracy można zapoznać się na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej.

mt

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.