28 marca 2024

I Mistrzostwa Polski Lekarzy w bowlingu

W dniu 19 marca 2016 roku w Olimpic Bowling Center w Bydgoszczy odbyły się I Mistrzostwa Polski Lekarzy w bowlingu pod patronatem Naczelnej Izby Lekarskiej. Do zawodów przystąpiło prawie 40 lekarzy.

_

Pomimo miłej atmosfery panującej na imprezie i dobrej zabawy, walka o zwycięstwo w turnieju, zarówno wśród pań, jak i panów, była bardzo zażarta.

Każdy kolejny oddany rzut przynosił wiele pozytywnych emocji. Czasami brakowało dosłownie kilku centymetrów, aby zbić wymarzonego „strike” lub „spare”. Dramaturgia rosła z każdą kolejną turą.

Zawody zostały zdominowane przez „medyków” z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy stawili się na zawody w największej liczbie. Ostatecznie po rozegraniu czterech rund zwyciężyła pani doktor Kinga Lewandowska ze Szpitala Uniwersyteckiego Nr 1 w Bydgoszczy z wynikiem 394 punktów.

Drugie miejsce zajęła, prowadząca po 2 rundach, pani doktor Joanna Koza ze Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy – 350 punktów, a z trzeciego miejsce cieszyła się pani doktor Agnieszka Skowrońska pracująca na co dzień w „Nowym Szpitalu” w Wąbrzeźnie – 336 punktów. Czwarta zawodniczka straciła tylko 6 punktów do podium!

W kategorii mężczyzn zwyciężył pan doktor Marcin Gierach z „Nowego Szpitala” w Wąbrzeźnie z wynikiem 631 punktów (średnia 158 punktów/grę), drugie miejsce zajął pan doktor Miłosz Bieniek ze Szpitala Uniwersyteckiego Nr 2 w Bydgoszczy, a trzecie miejsce zajął pan doktor Julian Iwaniuk z „Nowego Szpitala” w Świeciu – 492 punkty.

Zwycięzcy otrzymali medale, pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i obiecali, że przybędą na kolejne zawody.