List prezydenta do uczestników zjazdu lekarzy

Szanowny Panie Prezesie! Szanowne Panie i Szanowni Panowie! Drodzy Lekarze! Polskim lekarzom i uczestnikom Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Lekarzy przekazuję wyrazy uznania i życzliwości.

Foto: andrzejduda.pl

Jestem przekonany, że rozpoczynające się dwudniowe debaty przyczynią się do integracji środowiska medycznego i rozwoju służby zdrowia w naszej Ojczyźnie.

Doceniam, że namysł nad etyką lekarską zajmie tak ważne miejsce podczas tegorocznego spotkania. Dzieje medycyny pokazują, że zasady etyczne od zawsze przyświecały zadaniom medyków. Także współczesnemu dążeniu do skuteczności systemu ochrony zdrowia i wdrażaniu innowacji powinna towarzyszyć moralna refleksja o pracy lekarza.

Dobrych lekarzy bardzo dzisiaj potrzeba. Lekarzy ceniących altruizm, dyskrecję, strzegących tajemnicy lekarskiej, ale i takich, którzy chroniąc życie ludzkie, dbają o rozwój nauk medycznych i doskonalą własny warsztat. Należy się Państwu wielki szacunek za tę rzetelną posługę.

Życzę Państwu owocnej debaty. Życzę także, aby wypracowane metody wpłynęły na lepsze funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia, by nie podlegał on grze rynkowej, ale był dla pacjenta. Polacy tego oczekują. Jednocześnie z nadzieją patrzą na dynamiczny rozwój medycyny. Cieszę się, że podejmują Państwo te wyzwania czasu.

Wiem, że sprawa zastosowania nowych technologii była jednym z tematów kwietniowych spotkali Sekcji Ochrony Zdrowia przy Narodowej Radzie Rozwoju. Ale na nic zdałyby się nowoczesne metody leczenia, gdyby nie ludzie. Wiedza, kwalifikacje, empatia lekarzy są bowiem nie do zastąpienia.

Ufam, że Nadzwyczajny XIII Krajowy Zjazd Lekarzy podejmie zagadnienia o istotnym znaczeniu dla przyszłości Państwa dyscypliny, a także dla rozwoju i modernizacji całego systemu opieki zdrowotnej. Jako Prezydent Rzeczypospolitej będę wspierał zmierzające do tego działania. Życzę Państwu wielu sukcesów i wszelkiej pomyślności.

Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej


Gdzie znaleźć relacje i zdjęcia z dwudniowych obrad oraz listy do lekarzy i lekarzy dentystów skierowane przez Prezydenta RP i Prezesa Rady Ministrów? Wystarczy kliknąć w jeden z poniższych linków:

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.