Polscy rezydenci w British Medical Journal

Publikacja dotycząca problemów polskich lekarzy rezydentów pojawiła się, jako list do redakcji, w „British Medical Journal”, czyli jednym z najważniejszych czasopism naukowych. Autorami materiału są: Filip Dąbrowski, Anna Oleksiak i Anna Śladowska.

Foto: Lidia Sulikowska

List został przygotowany przez członków Komisji Młodego Lekarza Naczelnej Rady Lekarskiej oraz rezydentów, członków Komisji Zagranicznej Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie (przy wsparciu prof. Romualda Krajewskiego i na podstawie licznych badań przeprowadzonych wspólnie przez KML NIL i OSAiI NIL).

Publikacja w zwięzły sposób opisuje m.in. specyfikę kształcenia podyplomowego w Polsce oraz przyczyny emigracji lekarzy i lekarzy dentystów. Warto podkreślić, że w odnośnikach do źródeł znalazły się nie tylko materiały przygotowane przez samorząd lekarski, ale również linki do treści opublikowanych w portalu internetowym „Gazety Lekarskiej”.

Z artykułem można zapoznać się na stronie internetowej „BMJ”.


Zapraszamy do obejrzenia galerii ponad 100 zdjęć z ogólnopolskiej manifestacji lekarzy rezydentów, która kilka tygodni odbyła się w Warszawie (kliknij tutaj).

Powiązane aktualności

komentarze 4

Skomentuj
 1. Lekarz starej daty
  lip 29, 2016 - 02:50 PM

  Może jestem starej daty, ale bieganie za granicę i skarżenie się w zagranicznym piśmie na to, że w kraju zarabia się za mało, nie przystoi godności lekarskiej! Wstyd!

  ODPOWIEDZ
  • Lekarz mlodszy
   lip 30, 2016 - 05:31 PM

   Lekarzu starej daty, faktycznie wstyd pisac takie komentarze.

   ODPOWIEDZ
   • Lekarz w średnim wieku
    lip 30, 2016 - 09:35 PM

    Przynosicie wstyd naszemu Zawodowi domagając się „z automatu” 2 średnich krajowych za sam fakt kontynuowania nauki. Proponuję sprawdzić w statystykach ilu naszych Pacjentów może pomarzyć o jednej średniej krajowej mimo że pracuje znacznie ciężej niż my/Wy.

    ODPOWIEDZ
    • lekarz na spec
     lip 31, 2016 - 09:46 AM

     kilka osob na miejsce, skonczenie studiow 6 lat staz lek, to nie automat!!! oczywiscie wszyscy starsi powiedza ze kiedys to bylo ciezko, tylko ze mieszkania socjalne to nie byla zadna łaska od szpitala, pozniej wykupawane za kilka tys. teraz zeby kupic mieszkanie trzeba oddac ta rezydenture przez 20lat, i co ma powiedziec ktos kto nic nie dostal od rodzicow, to uwłaczajace

     ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.