Mistrzostwa w piłce nożnej 6-cio osobowej

W dniach 10-12 czerwca 2016 roku odbyły się IX Mistrzostwa Polski Lekarzy w piłce nożnej 6-cio osobowej oraz I Mistrzostwa Polski Lekarzy w piłce nożnej 6-cio osobowej w kategorii 45+. Na świetnie przygotowanym obiekcie RKS Raków przy ul. Limanowskiego w Częstochowie i przy pięknej pogodzie i na aż czterech boiskach odbyło się ogólnie 76 meczów.

O najwyższe trofea walczyło 232 naszych kolegów. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie , a strzelcy zdobyli dużo pięknych bramek. Królem strzelców został Łukasz Krotowski z drużyny ZZL Pabianice. Najlepszym piłkarzem został wybrany Sylwester Kleczka w OIL w Toruniu, a najlepszym bramkarzem został Arkadiusz Szyszkowski z OIL w Warszawie.

Drużyny w turnieju podstawowym podzielone zostały na dwie grupy z których awansowało do fazy pucharowej 8 zespołów. III miejsce zajęła drużyna z Rzeszowa. W wielkim finale spotkały się drużyny z Torunia i Krakowa. Mecz był bardzo emocjonujący i skończył się w podstawowym czasie gry remisem. O mistrzostwie decydowały rzuty karne. Lepszymi egzekutorami okazali się koledzy z Torunia wygrywając 3:2.

W turnieju oldbojów (45+) mecze odbywały się w systemie każdy z każdym. Różnicą strzelonych bramek przy identycznej liczbie punktów mistrzostwo Polski zdobyli też piłkarze z Torunia. Najlepszy Zawodnik to Piotr Morawski z Krakowa. Najskuteczniej bronił Marek Stępniak z Częstochowy , a najlepszym strzelcem okazał się Maciej Łabęcki z Krakowa.

Oldboys:

  • Najlepszy bramkarz – Marek Stępniak z Częstochowy
  • Najlepszy strzelec – Maciek Łabęcki z Krakowa
  • Najlepszy zawodnik – Piotr Morawski z Krakowa

IX Mistrzostwa:

  • Najlepszy bramkarz – Arkadiusz Szyszkowski, OIL Warszawa
  • Najlepszy Piłkarz – Sylwester Kleczka, OIL Toruń
  • Najlepszy Strzelec – Łukasz Krotowski, ZZL Pabianice

Wszystkim uczestnikom organizatorzy dziękują za przyjazd do Częstochowy, piękną i grę fair, a zwycięzcą gratulują sukcesów. Jednocześnie zapraszają na jubileuszowy X turniej w 2017 roku.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.