24 kwietnia 2024

X Mistrzostwa Izb Lekarskich w Golfie

W dniach 27-28 maja na polu klubu golfowego Sobienie Królewskie GC niedaleko Otwocka oraz na Akademii Golfa w Lublinie nad Zalewem Zemborzyckim rozegrano serię turniejów w ramach X Mistrzostw Izb Lekarskich w Golfie.

X Mistrzostwa Izb Lekarskich w Golfie 1 X Mistrzostwa Izb Lekarskich w Golfie 2

X Mistrzostwa Izb Lekarskich w Golfie 3 X Mistrzostwa Izb Lekarskich w Golfie 4

Jubileuszowa, bo już dziesiąta dwudniowa impreza golfowa, zaplanowana jako zawody sportowe i piknik rodzinny, odbyła się dzięki współfinansowaniu przez Okręgową Izbę Lekarską w Lublinie, Naczelną Izbę Lekarską oraz Pierwszy Lubelski Klub Golfowy.

W sobotę 27 maja gra toczyła się na 18 dołkach profesjonalnego pola golfowego klubu Sobienie na którym wystartowało i ukończyło turniej 19 graczy. Tego samego dnia rozgrywano też 11 innych dużych turniejów golfowych w całej Polsce. Po zaciętej rywalizacji I miejsce w kategorii „brutto” z wynikiem 86 zdobył stomatolog z mazowieckiej OIL, dr Władysław Kowalewski, II miejsce zajął Cezary Hermanowski (PLKG) z wynikiem 88, a trzecie miejsce przypadło Arturowi Czekierdowskiemu z lubelskiej OIL.W kategorii „netto” zwyciężył Przemysław Firych (LIL, 75 uderzeń), przed Wojciechem Załuską (LIL, 77 uderzeń) oraz Danutą Marciniak (mazowiecka OIL, 83 uderzenia).

W niedzielę na akademii golfa nad Zalewem Zemborzyckim w zawodach dla początkujących brało udział około 30 osób. Rywalizowano w miniturnieju dla początkujących lekarzy i ich rodzin oraz w turnieju w kategorii otwartej, w której grali także zaproszeni goście. Zawody obejmowały naukę „pierwszego kroku golfowego” zakończoną konkursami krótkiej gry tzw. „chip-putt”. W finale konkursów tych konieczna była dogrywka, gdyż trzech uczestników osiągnęło identyczne rezultaty. W dogrywce zwyciężyli Marcin Kędra i Wojciech Kędra, stomatolodzy z lubelskiej OIL, a prywatnie syn i ojciec. Trzecie miejsce w tym konkursie zajął Wojciech Stępień.

W głównym turnieju „krótkiej gry” zwyciężył bezapelacyjnie reprezentant Lubelskiej Izby Lekarskiej, dr Piotr Otrocki, który wyrównał swój rekord pola i zagrał 52 uderzenia, co oznacza dwa punkty mniej niż norma na tej akademii golfa (par 54). W turnieju w kategorii juniorów zwyciężył z kolei jego syn, 7-letni Szymon Otrocki, który pokonał do tego aż 4 dorosłych! Gratulacje!

Wyniki na polu par 54 w kategorii „open brutto”:

• Piotr Otrocki z wynikiem 52,
  • Artur Czekierdowski z wynikiem 66,
  • Jacek Grabski z wynikiem 69 uderzeń.

W sumie w ciągu dwóch dni mistrzostw ponad 50 osób ze środowiska lekarskiego wzięło udział w turniejach głównych oraz w zawodach dla początkujących. Tym razem piękna pogoda, która towarzyszyła obu turniejom oraz okazałe puchary i liczne niespodzianki pozwoliły wszystkim uczestnikom ciekawie spędzić wolny czas na dwóch różnych polach golfowych. Zapraszamy za rok na kolejne już XI Mistrzostwa Izb Lekarskich, które rozegrane zostaną tradycyjnie w połowie maja.