W Szpitalu św. Zofii powstanie klinika CMKP

W piątek uroczyście podpisano umowę o współpracy pomiędzy Centrum Medycznym „Żelazna” sp. z o.o. a Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego.

Pierwszym etapem będzie nawiązanie współpracy z Zakładem Zdrowia Prokreacyjnego CMKP.

W drugim etapie (do końca 2019 roku) nastąpi udostępnienie CMKP oddziałów: Położniczego, Ginekologicznego oraz Neonatologicznego, które od tego momentu przybiorą nazwę III Klinika Położnictwa i Ginekologii CMKP.

Celem kliniki będzie m.in. wykonywanie zadań badawczych w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych i promocją zdrowia przez CMKP i CMŻ oraz zadań dydaktycznych polegających na kształceniu podyplomowym w zawodach medycznych.

Nawiązanie współpracy przyniesie wiele korzyści szpitalowi, w tym m.in. podniesienie rangi i prestiżu placówki oraz zwiększenie jej konkurencyjności, większe zainteresowanie współpracą ze strony kadry medycznej o wyższych kwalifikacjach, zwiększenie możliwości dalszego rozwoju merytorycznego i naukowego aktualnych pracowników. Natomiast pacjenci zyskają szerszy dostęp do wysokospecjalistycznych procedur leczniczych.

Szpital Specjalistyczny św. Zofii posiada III stopień referencyjny, czyli kompetencje i uprawnienia do opieki nad najtrudniejszymi przypadkami z zakresu położnictwa i ginekologii, a także z zakresu patologii noworodka, w tym wcześniakami o krańcowo niskiej masie urodzeniowej (ok. 500 gram). W ostatnich dwóch dekadach placówka rozwinęła zastosowanie laparoskopii i histeroskopii, terapię zaburzeń statyki narządu rodnego i problemów z nietrzymaniem moczu.

Centrum Medyczne „Żelazna” zostało powołane 31 grudnia 2012 roku do zarządzania Szpitalem Specjalistycznym św. Zofii i Przychodnią Specjalistyczną św. Zofii. Spółka powstała w wyniku przekształcenia Szpitala św. Zofii – placówki o długiej tradycji i dużej renomie, która istnieje od 1912 roku. Obecnie w tym miejskim szpitalu, jak chwali się na swojej stronie internetowej, przychodzi na świat najwięcej dzieci na Mazowszu.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.