Matura To Bzdura i mistrz trików piłkarskich pomogą resortowi

Krzysztof Golonka to finalista programu „Mam Talent”, a jednocześnie mistrz świata trików piłkarskich i najpopularniejszy sportowy youtuber w Polsce. Jego wyczyny z piłką zapierają dech w piersiach, nic dziwnego, że kanał „Trenuj z Krzychem” śledzi w serwisie YouTube ponad milion użytkowników.

Narratorem w spotach jest koń

Krzysztof Golonka to jeden z najbardziej znanych youtuberów młodego pokolenia, który włączył się w kampanię edukacyjną „Profilaktyka, Człowieku”.

Oprócz niego zaproszenie Ministerstwa Zdrowia przyjęli m.in. współtwórca kanału rozrywkowego „Matura To Bzdura” Adam Drzewicki, Zuzanna Borucka, Kaiko, Marcin Dubiel i Stuart Kluz-Burton (szerzej znany jako Stuu).

Jak mówi wiceminister zdrowia Piotr Gryza, kampania edukacyjna „Profilaktyka, Człowieku” jest skierowana do ludzi młodych i na zachęcić ich do większej dbałości o własne zdrowie. Ma być prowadzona w internecie, bo to w sieci młodzi spędzają 80 proc. wolnego czasu, a największymi autorytetami dla nich niekoniecznie są mądre, ale siwe głowy, lecz często ich rówieśnicy youtuberzy.

Jak przekonuje prof. Piotr Jankowski, sekretarz Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, które aktywnie wspiera kampanię, zdrowie w 80 proc. zależy od stylu życia, a tylko w 20 proc. od tego, jakie mamy geny. W jego opinii im wcześniej zaczniemy dbać o zdrowie, tym rzadziej będziemy chorować i dłużej żyć. Jednym z najlepszych sposobów na życie w zdrowiu jest regularna aktywność fizyczna (np. spacery, jazda na rowerze, pływanie czy bieganie). – Najważniejsze, żeby ćwiczyć codziennie, a nie tylko raz w tygodniu czy jeszcze rzadziej – podkreśla prof. Piotr Jankowski.

Kampania „Profilaktyka, Człowieku” wspierana jest przez środowisko ekspertów. Patronat merytoryczny nad nią, poza PTK, objęły również Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce oraz Towarzystwo Internistów Polskich. W ramach akcji przygotowano spoty, których narratorem jest… koń opowiadający o tym, jak mieć końskie zdrowie. Film odsyła do strony internetowej www.profilaktykaczlowieku.pl, na której można m.in. sprawdzić, czy styl życia naraża nas na wystąpienie chorób układu krążenia i układu oddechowego.

„Poprzez kampanię Ministerstwo Zdrowia chce zwrócić uwagę młodych osób na to, jak zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, kondycja psychiczna oraz otoczenie, w tym zanieczyszczone powietrze, mogą wpływać na zdrowie. Podjęte w ramach kampanii działania mają zachęcić odbiorców do zmiany stylu życia na zdrowszy oraz skłonić ich do wykonywania regularnych badań profilaktycznych” – czytamy w informacji prasowej.

Kampania „Profilaktyka, Człowieku” skierowana jest do młodych Polaków w wieku 18-35 lat z małych i dużych miast oraz ze wsi. Jej celem jest inspirowanie ich do zmiany swoich nawyków, ograniczenia używek i przede wszystkim prowadzenia zdrowszego trybu życia, który jest niezbędnym elementem profilaktyki chorób układu krążenia i układu oddechowego. Jest współfinansowana ze środków budżetu państwa.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.