Nowy wiceminister w resorcie zdrowia

W środę minister zdrowia Łukasz Szumowski wręczył Januszowi Cieszyńskiemu nominację na podsekretarza stanu, który będzie odpowiedzialny za informatyzację sektora zdrowia.

Foto: MZ

Janusz Cieszyński pracował jako doradca Mateusza Morawieckiego w Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Finansów, a w latach 2016-17 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju.

Prowadził firmę zajmującą się doradztwem biznesowym i prawnym dla przedsiębiorców z sektora MŚP. W latach 2009-2014 pracował w jednej z największych firm z obszaru telekomunikacji. Jako wiceminister zdrowia będzie odpowiedzialny za informatyzację sektora zdrowia, w tym m.in. nadzór nad Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

„Oczekuję, że nowo powołany wiceminister skupi się na poprawie jakości e-usług w systemie ochrony zdrowia. Chciałbym, żeby poziom publicznych usług świadczonych w ochronie zdrowia był na najwyższym poziomie, takim, jaki pacjenci znają z banków czy telekomów. Informatyzacja jest kluczem do poprawy efektywności i optymalizacji kosztów” – powiedział minister Łukasz Szumowski.

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia jest państwową jednostką budżetową powołaną przez Ministra Zdrowia. Głównym przedmiotem działalności CSIOZ jest realizacja zadań z zakresu budowy społeczeństwa informacyjnego, obejmujących organizację i ochronę zdrowia oraz wspomaganie decyzji zarządczych ministra właściwego do spraw zdrowia na podstawie prowadzonych analiz. CSIOZ odpowiada za monitorowanie planowanych, budowanych i prowadzonych systemów teleinformatycznych za poziomie centralnym i regionalnym.

Powiązane aktualności

Jeden komentarz

Skomentuj
  1. DER
    Kwi 08, 2018 - 09:32 PM

    RUDY ZATRUDNIŁ RUDEGO ,NIC DOBREGO Z TEGO NIE BĘDZIE!

    ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.