Formularze oświadczeń do uzyskania podwyższenia wynagrodzenia

Samorząd lekarski przygotował formularze, które lekarze rezydenci i specjaliści mogą wykorzystać do wnioskowania o podwyżki wynagrodzeń wynikających z ustawy z 5 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1532).

Foto: pixabay.com

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, udostępniam wzory formularzy do wykorzystania przez lekarzy rezydentów oraz specjalistów (posiadających specjalizację I lub II stopnia lub tytuł specjalisty) chcących skorzystać ze zwiększenia wynagrodzenia na zasadach określonych w ustawie z dnia 5 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1532) – mówi Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Jak podkreślił, obydwu formularzom towarzyszą dodatkowe materiały informacyjne. – Załączone poniżej formularze zostały opracowane przez Naczelną Izbę Lekarską i uwzględniają uwagi Ministerstwa Zdrowia, dlatego też rekomendujemy Państwu korzystanie właśnie z nich – dodaje prezes NRL.

Do pobrania:

Uzyskanie podwyższenia wynagrodzenia jest możliwe z mocą wsteczną od 1 lipca 2018 r. pod warunkiem złożenia stosownego zobowiązania lub oświadczenia w terminie 14 dni od daty wejścia w życie ustawy, tj. w terminie do 7 września br. W przypadku lekarzy specjalistów warunkiem uzyskania podwyższenia wynagrodzenia od 1 lipca 2018 r. jest złożenie w terminie do 7 września br.oświadczenia o niewykonywaniu świadczeń „konkurencyjnych” skutecznego od 1 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym oświadczenie jest składane.

Powyższe oznacza, że w przypadku lekarzy specjalistów składających oświadczenie w sierpniu, zobowiązanie do niewykonywania działalności „konkurencyjnej” musi być skuteczne od 1 września 2018 r., natomiast w przypadku składających oświadczenie we wrześniu (najpóźniej 7 września), zobowiązanie musi być skuteczne od 1 października 2018 r.

Warto zapoznać się z treścią komunikatu Ministerstwa Zdrowia wyjaśniającego niektóre z wątpliwości, jakie pojawiły się w związku z niektórymi przepisami ustawy z dnia 5 lipca 2018 r.  o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1532).

Treść ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. dostępna jest w Dzienniku Ustaw.

Powiązane aktualności

Jeden komentarz

Skomentuj
  1. Bożena Makosiej
    sie 30, 2018 - 05:10 PM

    A co podwyżkami dla lekarzy specjalistów pracujących w Poradniach specjalistycznych?Płace od wielu lat nie podnoszone.Teraz zarabiamy mniej niż rezydenci ,a po podwyżkach dla pielęgniarek będziemy zarabiać tyle co mgr.pielęgniarstwa.Co na to samorząd lekarski?Szukam informacji na ten temat,ale jakoś nic nie słychać o reakcji Izb Lekarskich na tą patologiczną sytułację.

    ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.