Z życia OIL: Nowa siedziba, informatorium, integracja

Każdy lekarz i lekarza dentysta posiadający prawo wykonywania zawodu jest członkiem izby z mocy ustawy. Okręgowe izby lekarskie podejmują różnorodne działania. 

 

Foto: Justyna Koziarz / ŚIL

Bydgoskiej izbie potrzebna jest nowa siedziba?

We wrześniowym numerze „Primum”, biuletynie Bydgoskiej Izby Lekarskiej, otwarto dyskusję, czy izba potrzebuje nowej siedziby.

Jako pierwszy w tej sprawie głos zabrał Stanisław Prywiński, były prezes BIL. Zdaniem dr. Stanisława Pyrwińskiego obecna siedziba nie spełnia współczesnych wymagań i potrzeb członków samorządu i jego organów.

Autor tekstu zwraca m.in. uwagę na fakt, iż obecne pomieszczenia nie gwarantują intymności ani ochrony danych osobowych interesantów, a np. rozprawy sądowe odbywają się w salach przeznaczonych na szkolenia, spotkania i uroczystości izbowe.

Wymienia także inne niedogodności, z którymi trzeba się mierzyć i wskazuje, że nowa siedziba jest konieczna, a najlepszym rozwiązaniem byłby zakup odpowiedniej wielkości działki i budowa nowego budynku. Redakcja biuletynu zachęca do nadsyłania kolejnych opinii w tej sprawie.

Informatorium w śląskiej izbie

Śląska Izba Lekarska stworzyła miejsce, dzięki któremu lekarze mogą łatwiej i szybciej załatwiać swoje sprawy. W Informatorium, które działa od sierpnia na parterze Domu Lekarza przy ul. Grażyńskiego 49a, można składać wszystkie pisma oraz pobierać i składać wnioski, a także zasięgnąć niezbędnych informacji, do którego pokoju izby należy udać się z konkretną sprawą.

Piknik Lekarski we Wrocławiu

Klub Lekarza wraz z Dolnośląską Izbą Lekarską zorganizowały Piknik Lekarski dla członków dolnośląskiej izby wraz z rodzinami (wstęp bezpłatny). Wydarzenie było zaplanowane na 8 września w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. W ramach atrakcji: zwiedzanie Centrum Historycznego Zajezdnia, zabawa w klimacie lat 80-tych, przejażdżka pojazdami z epoki, kiermasz lekarski, a także liczne zabawy dedykowane dzieciom.

Lekarskie „Pożegnanie Lata”

Komisja ds. Kultury, Sportu i rekreacji ORL w Szczecinie zorganizowała 16 września festyn. Impreza odbędzie się w Gospodarstwie Agroturystycznym Smętowice. W programie przewidziano wiele atrakcji dla dzieci, odbyła się także zbiórka publiczna „Lekarze – Dzieciom”. Spotkanie dla członków izby było bezpłatne.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.