Hakerzy zaatakowali samorząd lekarski. 20 tys. fałszywych e-maili

Naczelna Izba Lekarska wraz z Okręgowymi Izbami Lekarskimi zaangażowała się w ostatnich dniach nie tylko w promocję szczepień ochronnych, ale także w walkę przeciwko tzw. ustawie „antyszczepionkowej”.

Foto: pixabay.com

Zaangażowanie to spowodowało zmasowany, bezprecedensowy atak środowisk antyszczepionkowych skierowany przeciwko Naczelnej Izbie Lekarskiej oraz przeciwko osobom szczególnie zaangażowanym w tę walkę: przeciwko mnie oraz Prezesowi ORL w Warszawie dr Łukaszowi Jankowskiemu.

Padliśmy ofiarą memów i hejtu, a także ataku hakerskiego na system informatyczny NIL. Z mojej skrzynki mailowej wysłano w ciągu ostatnich 24 godzin ponad 20 000 maili o różnej treści. Jaka była ostateczna skala tego ataku i jego skutki nie jestem w stanie określić. Celem wyjaśnienia, kto za tym stoi i jaki był cel tego ataku zwróciliśmy się do organów ścigania.

Takie bezprawne ataki, wymierzone w Samorząd Lekarski oraz jego przedstawicieli, świadczą o zaniepokojeniu i obawie wobec skuteczności naszych działań. Będziemy w dalszym ciągu prowadzić merytoryczną kampanię w sprawie szczepień ochronnych, będziemy, jako samorząd zabierać głos zawsze wtedy, kiedy w grę wchodzić będzie zdrowie (i życie) naszych pacjentów, a zwłaszcza dzieci.

Zwracam się do wszystkich Koleżanek i Kolegów o włączenie się do działań popularyzujących szczepienia ochronne u dzieci i ich obowiązkowość i sprzeciwianie się wszelkim działaniom, które mają na celu ograniczenie tej obowiązkowości. Ze swojej strony deklaruję, że samorząd lekarski nie spocznie w walce o zdrowie obywateli, w tym w szczególności dzieci, do czego zobowiązuje nas nie tylko Kodeks Etyki Lekarskiej, ale i Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej.

Andrzej Matyja
Prezes NRL

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.