XXI Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie

W dniach 8-11 listopada w Pabianicach odbyły się XXI Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie, Memoriał dr. Andrzeja Jasińskiego.

Organizatorami mistrzostw byli Bogusław Rataj, Adam Jakubowski i Daniel Leończyk, a sędzią naczelnym Mirosław Grabda. Lekarze rywalizowali codziennie do późnych godzin wieczornych na hali tenisowej MOSIR przy ul. Grota-Roweckiego 8.

9 listopada odbyło się oficjalne otwarcie turnieju podczas którego uczciliśmy pamięć dr. Jasińskiego minutą ciszy. Przemawiała również prezes Polskiego Stowarzyszenie Tenisowego Lekarzy Joanna Szafranek, dziękując za wspaniałą organizację turnieju i zapraszając na kolejne zawody pod egidą PSTL w nowym roku w Częstochowie (5-7 styczeń). Partnerami turnieju była m.in. Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi.

W hotelu Aviator lekarze bawili się w sobotę podczas players party, które poprzedzała konferencja pt. „Wspomaganie procesu treningowego – współczesne kierunki” pod kierownictwem naukowym prof. dr hab. n. med. Ewy Brzeziańskiej-Lasoty. Mogliśmy posłuchać m.in. o odżywkach, suplementach diety w sporcie, igłowaniu suchym i nowoczesnych technologiach w diagnostyce wydolności. Przyznano również nagrody fair play. Spośród kobiet otrzymała ją Anna Komar, a spośród mężczyzn Michał Dyrda.

Turniej był pełen emocjonujących meczów. Nie zawsze wygrywali faworyci. Największe niespodzianki oglądaliśmy w kategorii open kobiet i mężczyzn, gdzie wygrali kolejno Zuzanna Przybylska i Kacper Mularczyk, ogrywając po drodze graczy z czołowych lokat rankingu PSTL. Był to ich dopiero pierwszy turniej i mamy nadzieje, że nie ostatni. Cieszymy się, że dołączają do nas nowe twarze polskiej medycyny i liczmy, że ta tendencja się utrzyma.

Wszystkich lekarzy i stomatologów zapraszamy do udziału w turniejach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Tenisowe Lekarzy. Więcej informacji na stronie http://pstl.org.

Marcin Pokrzywnicki

Sekretarz PSTL

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.