Lekarka wygrała konkurs FameLab, bo śpiewać każdy może (wideo)

W konkursie FameLab wzięli udział naukowcy z różnych dziedzin, m.in. matematycy, biolodzy, psychologowie czy genetycy. W tym roku zwyciężyła medycyna!

Dr hab. n.med. Ewelina Sielska-Badurek

FameLab to międzynarodowy konkurs dla naukowców, którzy mają coś do powiedzenia. Naukowcy stają przed jury i publicznością, by w 3 minuty przedstawić to, czym pasjonują się na co dzień w pracy badawczej.

Tegoroczną edycję FameLab 2019 Polska wygrała dr hab. n.med. Ewelina Sielska-Badurek z WUM. W trzech etapach konkursu zainteresowała jury najnowszymi wynikami badań na temat głosu. Drugi i trzeci etap konkursu odbył się w Centrum Nauki Kopernik. To tutaj opowiadała o najnowszych badaniach dotyczących patofizjologii refluksu gardłowo-krtaniowego i co się z tym wiąże wytycznych dotyczących postepowania. Przekonywała, że śpiewać każdy może…

Dr hab. Ewelina Sielska-Badurek jest audiologiem i foniatrą, pracownikiem Kliniki Otorynolaryngologii Chirurgii Głowy i Szyi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w leczeniu chorób narządu głosu, w tym u wokalistów oraz pacjentów zawodowo posługujących się głosem. W 2015 roku, jako pierwszy lekarz w Polsce, przeprowadziła augmentację krtani w znieczuleniu miejscowym przy pomocy hydroksyapatytu wapnia poprawiając jakość głosu u pacjenta z porażeniem krtani. Ponadto posiada tytuł magistra sztuki w zakresie śpiewu solowego – jest absolwentką Gdańskiej Akademii Muzycznej.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.