Mistrzostwa Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym

Zakończyły się Mistrzostwa Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym. Organizatorem turnieju był honorowy lekarz Klubu dr Bronisław Orawiec. Patronat nad Mistrzostwami sprawował Związek Podhalan w Północnej Ameryce.

Foto: Bronisław Orawiec

Mistrzostwa w grupie mężczyzn rozegrano w dniach 9, 10, 14 i 16 czerwca 2019 na kortach tenisowych w Lions Park w Prospect Heights, przy Five Seasons Country Club oraz na kortach organizatora w Northbrook w stanie Illinois.

Turniej rozpoczął się 9 czerwca 2019 r. grami singlowymi w grupie panów. Była piękna słoneczna, bezwietrzna pogoda, z niewielką wilgotnością i temperaturą 72 F. Wszystkie mecze turnieju były niezwykle pasjonujące i stały na dobrym poziomie sportowym. Wśród panów Bronisław Orawiec odniósł zwycięstwo w meczu z Władysławem Podlipni 6:2, 6:2, natomiast Władysław Podlipni pokonał Piotra Chowańca 6:1, 6:2.

W kolejnym dniu turnieju, Dariusz Szamocki wygrał z Władysławem Podlipni 6:3, 6:4. Niezwykle zacięty trwający ponad dwie i pół godziny mecz finałowy stoczyli Bronisław Orawiec i Dariusz Szamocki. Mecz ten rozpoczęto na kortach organizatora, a zakończono na kortach krytych przy Five Seasons Country Club w Northbrook. Wynik meczu 6:3, 6:3 dla D. Szamockiego. I miejsce w turnieju wywalczył po raz 1-szy Dariusz Szamocki. II miejsce zdobył Bronisław Orawiec (12-krotny zwycięzca w historii Mistrzostw Klubu), III lokatę zajął Władysław Podlipni, a IV – Piotr Chowaniec.

Uroczyste zakończenie Mistrzostw odbyło się w Domu Orawców w Northbrook, IL. Specjalnym gościem spotkania był Franciszek Adamczyk – były senator RP, były Konsul Generalny RP w Chicago. W uroczystości uczestniczyły także małżonki tenisistów Klubu „Tatry”. Podczas spotkania B. Orawiec wręczył uczestnikom nowo wydany tom IV „Góralskich Posiadów Doktora Orawca”. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom turnieju oraz wszystkim zawodnikom Klubu „Tatry” i życzymy sukcesów narciarskich w sezonie zimowym 2019/2020.

BO

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.