Pierwszy transport środków zakupionych przez Fundację Lekarze Lekarzom

W nocy z 14 na 15 kwietnia na lotnisko w Poznaniu przybędzie pierwszy transport środków ochrony osobistej zakupionych w Chinach.

Foto: pixabay.com

Wszystkie środki ochrony osobistej będą przekazane pro bono personelowi medycznemu walczącemu na pierwszej linii frontu z koronawirusem SARS-CoV-2.

Dzięki darowiźnie Kulczyk Foundation w wys. 20 mln zł, przekazanej na specjalny fundusz pomocowy w ramach Fundacji Lekarze Lekarzom przy Naczelnej Izbie Lekarskiej, zakupiono:

 • 1 mln masek chirurgicznych,
 • 1,5 mln masek FFP2 N95,
 • 100 tys. kombinezonów klasy II,
 • 100 tys. gogli,
 • 100 tys. przyłbic.

Ze względu na ilość sprzętu (ładunek o masie 57 ton o objętości 470 m3) zaplanowano w sumie cztery dostawy z Guangzhou Baiyun International Airport (port lotniczy Kanton) na Lotnisko Ławica w Poznaniu w ciągu czterech najbliższych dni. Przewoźnikiem będzie LOT Cargo samolotami Dreamliner. Transport został opłacony przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i jest realizowany w ramach akcji humanitarnej, co daje m.in. zwolnienie z cła i podatku VAT.

Towar z Kantonu będzie przetransportowany do Poznania, gdzie przy pomocy lokalnych działaczy z Lions Club Poznań Pillory, organizacji przedsiębiorców oraz ze wsparciem władz samorządowych miasta Poznań, będzie zorganizowana baza logistyczna dla Fundacji Lekarze Lekarzom, skąd całość sprzętu zostanie przekazana do okręgowych izb lekarskich. Miasto Poznań użyczyło bezpłatnie transport oraz halę targową, a organizacje przedsiębiorców zajmą się pomocą w dystrybucji do szpitali i placówek medycznych wskazanych przez Fundację i izby lekarskie.

Powiązane aktualności

Jeden komentarz

Skomentuj
 1. Aga J.
  kw. 14, 2020 - 01:09 PM

  Brawo! 😉

  ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.