Test w dwunastym dniu kwarantanny

Jesteś na kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony koronawirusem? Ministerstwo Zdrowia informuje: dwunastego dnia możesz zrobić test w mobilnym punkcie pobrań.

Centrum testowe COVID-19 drive-thru w Gdańsku. Foto: Sylwia Mierzewska, UCK

Badanie można wykonać w dwunastym dniu kwarantanny pod warunkiem, że masz własny samochód, umożliwiający przemieszczanie się bez kontaktu z innymi osobami. Na badanie należy zabrać dokument ze zdjęciem i swój numer PESEL.

Po wykonaniu badania pacjent swój wynik zobaczy na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, będzie o nim również poinformowany przez laboratorium. W przypadku dodatniego wyniku, należy skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępować zgodnie z otrzymanymi zaleceniami albo zgłosić się do lekarza w szpitalu jednoimiennym lub na oddziale zakaźnym.

W przypadku ujemnego wyniku stacja sanitarno-epidemiologiczna powinna zwolnić pacjenta z kwarantanny. Resort przypomina: jeżeli nie masz możliwości bezpiecznego dotarcia do punktu pobrań, skontaktuj się z sanepidem, który ma możliwość umówienia na pobranie wymazu w miejscu odbywania kwarantanny.

Sprawdź, gdzie znajdują się mobilne punkty pobrań wymazu: https://pacjent.gov.pl/punkty-pobran

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.