Psycholog dla skóry

Pod patronatem naukowym dyrektora Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie rusza ogólnopolski program edukacyjny „Psycholog dla skóry”.

Foto: pixabay.com

Celem jest zbudowanie kompleksowego systemu wsparcia psychologicznego osób z przewlekłymi, zapalnymi chorobami skóry – m.in. takimi jak łuszczyca i atopowe zapalenie skóry.

W ramach programu „Psycholog dla skóry” osoby z chorobami dermatologicznymi będą mogły korzystać z pomocy psychologa przeszkolonego oraz grup wsparcia online, a w późniejszym czasie także grup powołanych przy klinikach dermatologicznych.

Ponad 60 proc. osób z łuszczycą cierpi na depresję, ponad 90 proc. chorych na AZS pogarsza się jakość życia w związku z rozpoznaniem. Chorym towarzyszą również inne zaburzenia psychiczne, które mają ogromny wpływ na przestrzeganie zaleceń terapeutycznych, ale także na podejmowanie starań o poprawę fizycznego stanu zdrowia, a tym samym poprawę jakości życia.

Wpływ na zmianę podejścia może mieć zorganizowane wsparcie psychologiczne, które dostępne od etapu diagnozy, pomoże przejść osobie chorej ścieżkę do skutecznego i efektywnego leczenia, a także wesprze w regularnych codziennych czynnościach związanych z dbaniem o skórę.

Program „Psycholog dla skóry” skierowany jest do dwóch grup:

 • osób dorosłych i dzieci z przewlekłymi, zapalnymi chorobami skóry, którzy szukają wsparcia psychologicznego w postaci zorganizowanej grupy wsparcia oraz telekonsultacji psychologicznej,
 • psychologów oraz studentów kończących studia o kierunkach psychologicznych.

Więcej na stronie https://amicusfundacja.org.

Powiązane aktualności

Jeden komentarz

Skomentuj
 1. Marta Kalinowska
  sty 07, 2021 - 12:34 PM

  Choruję na AZS i dlatego wiem jaka to ciężka choroba i z iloma trudnościami trzeba się zmierzyć. Bardzo długo nie mogłam znaleźć odpowiednich dla mojej skóry emolientów do mycia lub smarowania. Były jeszcze większe podrażnia czy suchość skóry.
  Obecnie używam exomaga control. Mleczko do smarowania nawilża i łagodzi, ma fajną konsystencję i bardzo dobrze rozprowadza się na skórze

  ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.