Szczepienia przez igrzyskami i Euro 2021

W środę, na 100 dni przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Tokio, oficjalnie pojawiła się informacja o możliwości przeprowadzenia szczepień przeciw COVOD-19 dla kadry olimpijskiej.

Foto: pixabay.com

Z tej możliwości będą mogli również skorzystać również piłkarze z reprezentacji narodowej przed rozpoczynającymi się w połowie czerwca Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej Euro 2021.

Taką informację przekazali na konferencji premier Mateusz Morawiecki oraz minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, wzięli udział także wiceminister MKDNiS Anna Krupka, prezes PKOl Andrzej Kraśnicki i prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

– Decyzja ta była możliwa, bo grupy największego ryzyka są już zaszczepione bądź są szczepione, podobnie jak grupy zawodowe, które walczą z pandemią na pierwszym froncie. Grupy sportowców, o których mowa, nie są zbyt liczne. To 1077 olimpijczyków wraz ze sztabami szkoleniowymi, jeśli zaś chodzi o piłkarzy to ponad 60 osób wraz ze sztabem – podkreślił wicepremier Piotr Gliński.

Nowe regulacje dotyczące szczepień wskazanych członków kadry narodowej polskich związków sportowych i zawodników przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych, znalazły się już w rozporządzeniu z dnia 13 kwietnia zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

– Nie ma lepszych ambasadorów jak sportowcy. Sam grałem w wielkich imprezach i czułem obowiązek, by godnie reprezentować nasz kraj. To szalenie pozytywna inicjatywa. Sportowcy dbają o nasze dobre samopoczucie, pchają młodzież do aktywności fizycznej. Wydaje mi się, że to bardzo fajny i mądry ruch. Pokazuje również, że to jedyna droga, by wygrać z pandemią. Zaszczepić się i nabrać grupowej odporności. Sport jest dla bogatych i biednych, różnych nacji. Dzięki tej inicjatywie bez przeszkód będziemy mogli rywalizować z innymi krajami. Dziękuję serdecznie – mówił Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.