Wielki pluszowy miś za wsparcie medyków

Na początku pandemii, w marcu 2020 r., Martyna Stasiak z Rumi (woj. pomorskie) namalowała baner, który zawisł na ogrodzeniu domu rodzinnego.

Foto: arch. prywatne

„Będzie dobrze” – takie hasło pojawiło się na banerze. Miał to być wyraz wsparcia dla pracowników ochrony zdrowia, a zwłaszcza dla jej mamy – pielęgniarki wracającej po dyżurach ze szpitala do domu. Baner pomógł przygotować Martynie tata. Rok później pojawił się kolejny z hasłem „Dość. Zwyciężymy”.

Informacja o pracy 9-latki dotarła do prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzeja Matyi. „Niezmiernie wzruszyła nas informacja o Twoim plakacie i o tym, jak chciałaś wesprzeć wszystkich nas, medyków, w najtrudniejszym dla nas czasie: czasie pandemii” – napisał prezes NRL w liście do Martynki, dziękując za słowa otuchy.

„Takie cechy są bardzo pożądane wśród lekarzy – być może pewnego dnia dołączysz do naszego grona, a wtedy środowisko medyczne zyska wspaniałą Koleżankę” – podkreślił prof. Andrzej Matyja. „Martynko, życzę Ci w imieniu swoim i wszystkim lekarzy i lekarzy dentystów, których mam zaszczyt reprezentować, by Twoja droga życiowa była jasna, radosna i pełna sukcesów, a ludzie, którzy Cię otaczają i będą otaczać w przyszłości, byli wspierający, lojalni i pomocni. Wierzę, że osiągniesz wszystko, co tylko zamarzysz, nie tracąc tego, co masz w sobie” – podkreślił prezes NRL. Do listu dołączony był ogromny pluszowy miś.

9-latka z Rumi otrzymała podziękowania również m.in. od burmistrza swojego rodzinnego miasta, marszałka województwa pomorskiego, kilku szpitali oraz Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.