Rządowa agencja dofinansowała portal antyszczpionkowy?

„Narodowy Instytut Wolności wspiera ruch antyszczepionkowy?” – takie pytanie pada na stronie internetowej NIL przy opublikowanym w poniedziałek stanowisku Prezydium NRL. O co chodzi?

Foto: pixabay.com

Ze środków publicznych przyznanych przez rządową agencję Narodowy Instytut Wolności ma być finansowana działalność portalu internetowego, na którym – jak wskazuje Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej – publikowane są treści podważające słuszność opartych na aktualnej wiedzy medycznej działań mających na celu opanowanie pandemii, a także podważające zagrożenie jakie stanowi ono dla zdrowia i życia.

„Przeznaczanie środków publicznych na wspieranie tego rodzaju działalności w czasie, kiedy polscy przedsiębiorcy dotknięci wprowadzonymi lockdow’ami nadal czekają na wsparcie, kiedy system ochrony zdrowia balansuje na granicy wydolności jest niezrozumiałe” – podkreśla Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej. O który portal internetowy chodzi, w stanowisku nie wskazano.

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego to, jak czytamy na stronie internetowej NIW, pierwsza w historii Polski agencja wykonawcza odpowiedzialna za wspieranie społeczeństwa obywatelskiego, działalności pożytku publicznego i wolontariatu. „Służymy organizacjom pozarządowym, kierując do nich programy wsparcia merytorycznego i finansowego” – podkreślono.

„To zdumiewające, że agencja państwowa tak szczodrze wspiera portal, którego działalność wpisuje się w szeroko rozumiany nurt antyszczepionkowy rozpowszechniających fakenewsy i kontestujący podejmowane na całym świecie działania w walce z pandemią. Tego rodzaju działalność publicystyczna, obniżająca zaufanie do najlepszej znanej obecnie nauce metody opanowania pandemii tj. szczepień ochronnych, trudno nazwać działalnością na rzecz społeczeństwa obywatelskiego” – podkreśla samorząd lekarski.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.