Niezaszczepieni medycy w amerykańskich szpitalach

W amerykańskich szpitalach wciąż występuje niepokojąco duża liczba pracowników medycznych niezaszczepionych przeciwko COVID-19 – tak wynika z analizy WebMD i Medscape Medical News, opracowanej na podstawie danych zebranych przez U.S. Department of Health and Human Services (HHS).

Foto: pixabay.com

Pod uwagę wzięto informacje pochodzące z 2,5 tys. szpitali w USA. Okazało się, że średnio jeden na 4 pracowników, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentami, nie otrzymał nawet pierwszej dawki szczepionki przeciw COVID-19 (dane z końca maja br.).

Oczywiście sytuacja jest różna w zależności od konkretnej placówki. W niektórych poziom wyszczepienia personelu był niemal 100-procentowy, ale w innych z kolei wahał się na poziomie 30-40 proc.

Eksperci podkreślają jednak, że zaszczepionych może być nieco więcej niż wynika to z oficjalnych danych, ponieważ nie zawsze szpitale rzetelnie raportują o szczepieniach swoich pracowników, ale nawet biorąc to niedoszacowanie pod uwagę, to problem jest znaczący i odzwierciedla stosunek do szczepień przeciwko COVID-19 w populacji USA.

Źródło: webmd.com, Medscape

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.