XXX Żeglarskie Mistrzostwa Polski Lekarzy

Lekarze żeglarze byli, obok tenisistów, pierwszą grupą, która zaczęła organizować zawody o charakterze ogólnopolskim. Tegoroczne mistrzostwa Polski miały zatem jubileuszową oprawę.

Mistrz Polski Lekarzy w Żeglarstwie: Marek Kmieć z załogą, komandor regat Bogdan Kula, prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej Anna Lella, przedstawiciel Prezydium NRL Dariusz Paluszek. Foto: Bożena Hoffman

Tak jak w ostatnich kilku latach, odbyły się na jeziorze Roś, a bazą był ośrodek w Imionku. Startowało 30 załóg z jedenastu izb okręgowych oraz (po raz pierwszy) załoga reprezentująca Naczelną Izbę Lekarską.

W piątek 3 września odbyły się cztery biegi. Ze względu na silny wiatr (6 stopni w skali Beauforta) oraz tłok, szczególnie podczas startu, warunki były trudne. Nie obyło się bez awarii – jedna z załóg straciła maszt.

Następnego dnia, w sobotę, wiatr był już mniej uciążliwy. Przeprowadzono pięć biegów. Zgodnie z przewidywaniami walka o tytuł mistrza Polski toczyła się pomiędzy załogami Marka Kmiecia z Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu i Wojciecha Niczyporowicza z Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej. Ostatecznie zwyciężyła ta pierwsza. Trzecie miejsce zajęła załoga Grzegorza Hille z Wojskowej Izby Lekarskiej.

W niedzielę 5 września tradycyjnie odbył się bieg długodystansowy o puchar Doktora Lipeckiego, inicjatora i pierwszego komandora regat lekarskich. Tym razem najlepszy okazał się Wojciech Niczyporowicz i jego załoga, drugie miejsce zajął team Macieja Sadowskiego z W-MIL, a trzecie – Michał Bobrski z Łodzi. W piątek śpiewaliśmy szanty z Kaszalotami z Koszalina, a następnego dnia słuchaliśmy lekarskiego zespołu Painkilers. Słowa uznania i podziękowania dla komandora regat Bogdana Kuli i prezes Anny Lelli.

Ryszard Golański

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.